کد خبر:9814
پ

اهدا ۳۰۰‌ نمونه بی‌مهرگان به‌موزه تاریخ طبیعی‌استان مرکزی

مسئول موزه‌حیات وحش‌استان مرکزی ازاهدا ۳۰۰ نمونه انواع بی‌مهرگان وکانی‌ها به موزه تاریخ طبیعی این استان خبرداد. عاطفه سماعی‌ امروز یکشنبه سی‌ام مهرماه اظهارکرد: به منظورغنی‌سازی مجموعه‌های موجود درموزه تاریخ طبیعی‌استان ودرراستای جلب مشارکت وتوجه علاقمندان و مجموعه داران به این موزه تعداد حدود ۳۰۰ نمونه از انواع بی مهرگان شامل نرم تنان، مرجان‌ها و خارپوستان و سنگ‌ها […]

مسئول موزه‌حیات وحش‌استان مرکزی ازاهدا ۳۰۰ نمونه انواع بی‌مهرگان وکانی‌ها به موزه تاریخ طبیعی این استان خبرداد.

عاطفه سماعی‌ امروز یکشنبه سی‌ام مهرماه اظهارکرد: به منظورغنی‌سازی مجموعه‌های موجود درموزه تاریخ طبیعی‌استان ودرراستای جلب مشارکت وتوجه علاقمندان و مجموعه داران به این موزه تعداد حدود ۳۰۰ نمونه از انواع بی مهرگان شامل نرم تنان، مرجان‌ها و خارپوستان و سنگ‌ها و کانی‌ها توسط دو نفر از خیران و مجموعه داران به موزه تاریخ طبیعی استان اهدا شد.

وی افزود: موزه تاریخ طبیعی استان با تنوع گونه‌ای بالا از سال ۱۳۷۸ افتتاح شده و معرف داشته‌های طبیعی و زیستی استان مرکزی است.

مسئول موزه حیات وحش استان مرکزی ادامه داد: در حال حاضر در این موزه بیش از ۳۶۰ گونه از پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیستان و ماهی‌ها به نمایش درآمده است.

وی گفت: همچنین ۸۲۷ نمونه از بی مهرگان، ۱۷ نمونه جمجمه و ۵۰ نمونه از سنگ‌ها و کانی‌ها به شکل جذاب و دیدنی در این موزه جلوه‌گری می‌کند.

سماعی اظهارکرد: در مراسمی با رونمایی از مجموعه اهدایی انواع بی مهرگان و کانی‌ها، از دو تن از اهداکنندگان نمونه به موزه تاریخ طبیعی استان مرکزی قدردانی شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری