کد خبر:11730
پ

جداره‌سازی سنتی نمای بیرونی بازار تبریز

‌شهردار منطقه هشت تبریز از اجرای جداره‌سازی سنتی در بلوار جمهوری اسلامی خبر داد. حسین منیری‌فر ظهر امروز یکشنبه نوزدهم فروردین در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی تبریزیم به اقدامات عمرانی و مرمتی شهرداری منطقه هشت از قبیل جداره سازی سنتی محورهای تاریخی تبریز، توسعه معابر پیاده راهی، مرمت خانه‌های تاریخی، آسفالت اساسی معابر اصلی و […]

‌شهردار منطقه هشت تبریز از اجرای جداره‌سازی سنتی در بلوار جمهوری اسلامی خبر داد.

حسین منیری‌فر ظهر امروز یکشنبه نوزدهم فروردین در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی تبریزیم به اقدامات عمرانی و مرمتی شهرداری منطقه هشت از قبیل جداره سازی سنتی محورهای تاریخی تبریز، توسعه معابر پیاده راهی، مرمت خانه‌های تاریخی، آسفالت اساسی معابر اصلی و فرعی، سنگفرش بازار تبریز، احیا و مرمت سردرهای باقی مانده بازار اشاره کرد و از تحول بافت تاریخی شهر با اجرا و تکمیل پروژه‌های مد نظر خبر داد.

وی به پروژه‌های پیاده‌راهی و سنگفرش منطقه و بازار تبریز اشاره کرد و از تلاش شهرداری منطقه هشت تبریز برای حذف آسفالت‌ها از معابر گردشگری و انسان‌محور کردن بافت تاریخی شهر خبر داد.

منیری‌فر افزود: در کنار توسعه معابر پیاده راهی منطقه تاریخی شهر، مرمت خانه‌های تاریخی شهر را نیز آغاز کرده‌ایم که طی ماه‌های اخیر عملیات مرمتی به همراه استحکام‌بخشی عمارت تاریخی ساعت، خانه تاریخی کلکته‌چی، یخچال تاریخی یوشاری را آغاز کرده‌ایم که به جدیت توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه هشت در حال اجرا هستند.

شهردار منطقه هشت تبریز در ادامه از برنامه‌ریزی شهرداری این منطقه برای جداره‌سازی سنتی محورهای تاریخی شهر تبریز خبر داده و گفت: وضع کنونی جداره‌های بیرونی بازار، بلوار جمهوری، دارایی و راسته کوچه، در شأن بافت تاریخی شهر نبوده و بر آنیم تا جداره‌سازی سنتی محورهای تاریخی تبریز را طی ماه‌های آتی اجرایی کنیم که در این راستا قرارداد طراحی جداره‌ها با شرکت مشاور منعقد شده و جلساتی در راستای نحوه اجرای جداره‌سازی محدوده بازار برگزار شده است.

وی در ادامه گفت: نمای ظاهری بازار بسیار نامناسب بوده و هویت تاریخی این مجموعه عظیم را خدشه‌دار کرده است، چرا که در جداره‌های بازار حد فاصل دارایی تا میدان نماز هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه پشت این جداره‌ها بزرگترین بازار آجری مسقف جهان واقع شده است، یافت نمی‌شود که در نظر داریم عملیات جداره‌سازی سنتی نمای بیرونی بازار را حدفاصل تقاطع دارایی تا میدان نماز به‌زودی اجرایی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات شهرداری منطقه هشت تبریز به مناسبت فرارسیدن سال نو گفت: به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۳، شهرداری این منطقه اقدامات متعددی از قبیل نصب بالغ بر ۲۰ المان نوروزی و هفت سین، نورپردازی بازار مظفریه، کاشت ۴۵۰ هزار بوته گل بهاری، نصب کیو آر کد در اماکن گردشگری و تبدیل خانه تاریخی نیکدل به فرهنگسرا انجام داد که مورد استقبال مسافران و شهروندان گرامی قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری