کد خبر:7362
پ

رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت خبر داد: آماده‌باش ۲۵۰ آتش‌نشان برای مقابله با حوادث چهارشنبه آخر سال

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از آماده‌باش کامل ۲۵۰ آتش‌نشانان با ۸۰ دستگاه خودروی اطفای حریق برای مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال خبر داد. شهرام مؤمنی اظهار کرد: هر سال به منظور استقبال از بهار و مقابله با حوادث چهارشنبه آخر سال، مرخصی تمام نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی […]

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از آماده‌باش کامل ۲۵۰ آتش‌نشانان با ۸۰ دستگاه خودروی اطفای حریق برای مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال خبر داد.

شهرام مؤمنی اظهار کرد: هر سال به منظور استقبال از بهار و مقابله با حوادث چهارشنبه آخر سال، مرخصی تمام نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از بیستم اسفندماه تا پانزدهم فروردین لغو می‌شود.

وی افزود: ۲۵۰ نیروی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با ۸۰ دستگاه خودروی اطفای حریق در ۱۵ ایستگاه و شش نقطه حساس شهر برای چهارشنبه سوری در آماده‌باش کامل هستند تا در صورت وقوع حریق، به کمک شهروندان بشتابند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با بیان اینکه چهارشنبه سوری سال گذشته در سطح شهر اتفاق ناخوشایندی رخ نداد، خاطرنشان کرد: در چهارشنبه سوری سال گذشته، ۳۱ حریق و حادثه در رشت اتفاق افتاد که ۱۶ مورد مربوط به چهارشنبه‌سوری و آتش‌سوزی جزئی کاه، کلش و لاستیک و یک مورد مربوط به پرتاب ترقه روی ساختمان بود که بلافاصله حریق توسط نیروهای آتش‌نشانی مهار شد.

مؤمنی اضافه کرد: طی سال‌های گذشته برپایی کمپین «نه به چهارشنبه‌سوری» موجب کاهش حوادث خطرناک و تلخ در شهر رشت شده که به دلیل فرهنگ‌سازی و آگاهی بیشتر شهروندان و رعایت نکات ایمنی بوده است.

وی تصریح کرد: شهروندان از حمل مواد محترقه، آتش‌زا و انفجاری حتی به مقدار بسیار کم در جیب لباس و کیف خودداری کنند و به خانواده‌ها توصیه می‌شود کودکان و نوجوانان را از خطرات جدی استفاده از این مواد آگاه کنند. شهروندان به منظور ایمنی بیشتر با اکتفا به آتش‌بازی جزئی و به جا آوردن سنت قدیمی، شبی زیبا، خاطره‌انگیز و بدون آسیب از چهارشنبه سوری را در کنار خانواده تجربه کنند.

شهروندان از پارک اتومبیل در گذرگاه‌ها و کوچه‌های کم‌عرض خودداری کنند

مؤمنی تاکید کرد: شهروندان از ریختن مواد سریع‌الاشتعال روی مواد آتش‌گیر خودداری و از قرار دادن ظروف تحت فشار از جمله کپسول‌ها، افشانه‌ها و حشره‌کش‌ها روی آتش پرهیز کنند و حتی‌الامکان یک کپسول خاموش‌کننده آتش پودری، نزدیک محوطه آتش داشته باشند.

وی ادامه داد: شهروندان در شب چهارشنبه آخر سال از پارک اتومبیل در گذرگاه‌ها و کوچه‌های کم‌عرض و تنگ خودداری کنند، زیرا احتمال بروز خسارت بر اثر آتش‌بازی در اطراف خودروها بسیار زیاد است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: شهروندان از آتش زدن لاستیک، هیزم، کارتن خالی و امثال آن در واحدهای مسکونی، کوچه‌ها و خیابان‌ها خودداری و از نزدیک شدن به موادی که برای انفجار یا احتراق آماده کرده‌اند، دوری کنند، زیرا خطر از دست دادن عضوی از بدن یا مرگ را به همراه دارد.

مؤمنی افزود: هر ساله در کشور شاهد حوادث تلخی در ایام چهارشنبه‌سوری از جمله سوختگی‌های شدید، از دست دادن چشم یا پاره شدن پرده گوش هستیم، امیدواریم شهروندان با رعایت نکات ایمنی و ماندن در منزل روز خوش و ایمنی را سپری کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با ۳۸۰ نیرو و ۱۵ ایستگاه آتش‌نشانی که سه ایستگاه آن در نقطه مرکزی رشت واقع شده است، از طریق سامانه ۱۳۵ به صورت ۲۴ ساعته و شبانه‌روزی آماده پاسخگویی و خدمات‌رسانی به شهروندان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری