کد خبر:4279
پ

شناسایی و تشدید برخورد با انبارهای ضایعاتی غیرمجاز در سمنان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری سمنان از شناسایی و تشدید برخورد با انبارهای ضایعاتی غیرمجاز در سمنان خبر داد. مجتبی اعوانی با اشاره به اجرای طرح برخورد با عوامل غیرمجاز جمع‌آوری پسماند خشک و پلمپ مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات در سطح شهر سمنان با همکاری نیروی انتظامی و هماهنگی […]

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری سمنان از شناسایی و تشدید برخورد با انبارهای ضایعاتی غیرمجاز در سمنان خبر داد.

مجتبی اعوانی با اشاره به اجرای طرح برخورد با عوامل غیرمجاز جمع‌آوری پسماند خشک و پلمپ مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات در سطح شهر سمنان با همکاری نیروی انتظامی و هماهنگی مقام قضائی اظهار کرد: در این راستا تعدادی از مراکز ضایعاتی غیرمجاز در خیابان شهید احمد پناهی شهر سمنان شناسایی و پلمپ شده است.

وی افزود: شهرداری در راستای اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و با توجه به مشکلات عدیده بهداشتی و زیست‌محیطی ناشی از وجود انبارهای ضایعاتی در سطح شهر، مراتب جمع آوری و پاکسازی انبارهای ضایعات غیرمجاز به صورت مستمر در حال بررسی و انجام است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری سمنان در خصوص منازل و کارگاه‌هایی که در مجاورت محل سکونت شهروندان اقدام به خرید و فروش مواد بازیافتی و ضایعاتی می‌کند، خاطرنشان کرد: در بعضی محله‌ها که محل سکونت شهروندان است مشاهده شده است که برخی افراد اقدام به جمع آوری مواد ضایعاتی و بازیافتی می‌کنند که این قبیل افراد به واسطه گشت‌های بازرسی سازمان، شناسایی و سریعاً به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.

اعوانی تصریح کرد: سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری سمنان در سال گذشته و سال جاری، کارگاه‌ها و مراکز غیرمجاز جمع‌آوری پسماند زیادی را که در مجاورت مناطق مسکونی فعالیت می‌کردند، شناسایی کرده و مراتب را به امور قضائی ارجاع داده است.

وی با اشاره به ساماندهی کارگاه‌های ضایعاتی و بازیافتی در شهرک بازیافت کشور گفت: تمام زیرساخت‌های لازم در نخستین و بزرگترین شهرک برای افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری سمنان افزود: کنترل و نظارت بر فعالیت این مراکز و کارگاه‌ها موجب حذف نازیبایی و بهبود جلوه بصری شهر می‌شود و به ارتقای امنیت شهری و شهروندی کمک می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری