کد خبر:11237
پ

طرح جامع مدیریت پسماند منطقه‌ای شهر یزد تصویب شد

معاون خدمات شهری شهرداری یزد از تصویب طرح جامع مدیریت پسماند منطقه‌ای با مشارکت و نظارت سازمان محیط زیست و حمایت شهردار در یزد خبرداد. حمیدرضا رحیمدل با اشاره به اینکه طرح جامع مدیریت پسماند از سال ۱۴۰۰ آغازشده و مورد موافقت شورای اسلامی شهر قرار گرفته، اظهار کرد: این طرح، پس از اصلاح و […]

معاون خدمات شهری شهرداری یزد از تصویب طرح جامع مدیریت پسماند منطقه‌ای با مشارکت و نظارت سازمان محیط زیست و حمایت شهردار در یزد خبرداد.

حمیدرضا رحیمدل با اشاره به اینکه طرح جامع مدیریت پسماند از سال ۱۴۰۰ آغازشده و مورد موافقت شورای اسلامی شهر قرار گرفته، اظهار کرد: این طرح، پس از اصلاح و تصویب در کارگروه ملی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به شهرداری یزد برای اجرا ابلاغ شد.

وی، با بیان اینکه طرح جامع مدیریت پسماند، یزد را در سطح کلان شهرها و جذب اعتبارات ملی قرار می‌دهد افزود: طرح جامع، یک افق برنامه‌ریزی بر اساس ساختارهای فرهنگی، فنی، مهندسی و محیط زیستی برای مناطق شهر یزد، حمیدیا، شاهدیه، زارچ و بخشداری مرکزی است.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد، هزینه اجرای این طرح را بیش از ۷ میلیارد ریال بیان کرد و ادامه داد: این طرح با حمایت شهردار پیگیری شد و برای تأمین سلامت و بهداشت مردم یزد اجرا می‌شود.

رحیمدل، سوالات و چالش‌های طرح جامع را مطرح و عنوان کرد: سوالات چالشی مانند موقعیت محل دفن زباله، فاصله‌ی آن تا شهر، عدم ورود آلودگی زباله‌ها به آب‌های زیرزمینی، شیوه و نحوه جمع‌آوری پسماند، سرانجام بازیافت، فرآیند طرح تفکیک از مبدا، نحوه امحاء پسماندهای پزشکی و ایجاد انرژی‌های پاک از زباله و … از نتایج اجرایی شدن این طرح جامع است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری