کد خبر:11115
پ

معاون شهردار: شهروندان تهرانی نمای کامپوزیت ساختمان‌شان را با نمای استاندارد تعویض کنند

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ساخت نمای کامپوزیت ساختمان ممنوع است و شهروندان بدون پرداخت هزینه با مراجعه به شهرداری می‌توانند نمای کامپوزیت ساختمان خود را تغییر دهند. حمیدرضا صارمی در مورد نمای کامپوزیت ساختمان‌ها اظهار کرد: نمای ساختمان با وجود اینکه قانون آن را الزام به تأیید صدور پروانه می‌کرد، اما عملاً […]

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ساخت نمای کامپوزیت ساختمان ممنوع است و شهروندان بدون پرداخت هزینه با مراجعه به شهرداری می‌توانند نمای کامپوزیت ساختمان خود را تغییر دهند.

حمیدرضا صارمی در مورد نمای کامپوزیت ساختمان‌ها اظهار کرد: نمای ساختمان با وجود اینکه قانون آن را الزام به تأیید صدور پروانه می‌کرد، اما عملاً اجرا نمی‌شد.

وی افزود: در دهه ۹۰ با مصوبات شورای اسلامی شهر، شورای عالی معماری و شهرسازی و همچنین کمیته نمای مناطق، استفاده نمای کامپوزیت در ساختمان‌ها ممنوع شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ادامه داد: حادثه بیمارستان گاندی نشان داد که اگر در این زمینه کوتاهی کنیم، ممکن است که پیامدهای غیرقابل جبرانی برای شهر ایجاد شود.

صارمی خاطرنشان کرد: همه شهروندانی که نمای ساختمان‌های آنها کامپوزیت است و می‌خواهند آن را تغییر دهند، نمای استاندارد بدون هزینه به آن‌ها تقدیم می‌شود و همچنین شهرداری برای تغییر نما هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

علیرضا پیغمبردوست ۱۴۰۲/۱۱/۹

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری