کد خبر:11760
پ

آش عباسعلی کرمانشاه، پای میز افطار ۴۵ سفیر خارجی

آیین افطار ملل با حضور سفرای ۴۵ کشور خارجی مستقر در ایران در کاخ سعدآباد تهران برگزار شد. آئین افطار ملل با حضور سفرای ۴۵ کشور خارجی مستقر در ایران از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه یکشنبه نوزدهم فروردین در کاخ سعدآباد تهران برگزار شد. شهرداری کرمانشاه تنها شهر دعوت شده به این […]

آیین افطار ملل با حضور سفرای ۴۵ کشور خارجی مستقر در ایران در کاخ سعدآباد تهران برگزار شد.

آئین افطار ملل با حضور سفرای ۴۵ کشور خارجی مستقر در ایران از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه یکشنبه نوزدهم فروردین در کاخ سعدآباد تهران برگزار شد.

شهرداری کرمانشاه تنها شهر دعوت شده به این مراسم بود که با آش عباسعلی، نان برنجی، کاک و نان خرمایی حضور پیدا کرد باعث شد نام کرمانشاه، فرهنگ و خوراک آن در بین ۴۵ کشور جهان معرفی شود.

کرمانشاه نیز با توجه به شهر خلاق خوراک در این رویداد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و شهرداری کرمانشاه خوش درخشید و ضمن معرفی خوراک کرمانشاه به سفرای کشورهای مختلف از آن‌ها پذیرایی به عمل آمد.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه در این ضیافت افطار از سفرای کشورهای ازبکستان و تاجیکستان برای شرکت در رویدادهای بین‌المللی شاهنامه خوانی و خوراک که در سال جاری در کرمانشاه برگزار می‌شود دعوت کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

در حاشیه این رویداد مجید امامی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با نادر نوروزی شهردار کرمانشاه دیدار و درخصوص شب‌های فرهنگی کرمانشاه در کشورهای مختلف بحث و گفت‌وگو کردند.

شایان ذکر است شهردار کرمانشاه گام‌های بلندی در ماه‌های اخیر برای معرفی کرمانشاه در سطح بین‌الملل برداشته است که می توان به سفر ماه قبل نوروزی به کشور چین با هدف معرفی خوراک کرمانشاه اشاره کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری