کد خبر:2187
پ

آغاز مرمت بافت تاریخی خرم‌آباد

شهردار خرم‌آباد از آغاز مرمت بافت تاریخی محله باباطاهر خبر داد و گفت: شهرداری به‌منظور پیاده‌سازی طرح مرمت بافت‌های تاریخی، بهسازی و بازسازی شش هکتار از این بافت‌ها را به‌عنوان پایلوت در دستور کار قرار داده است. سعید فتوحی اظهار کرد: طرح مرمت بافت‌های تاریخی خرم‌آباد به عنوان یک ضرورت در دستور کار شهرداری خرم‌آباد […]

شهردار خرم‌آباد از آغاز مرمت بافت تاریخی محله باباطاهر خبر داد و گفت: شهرداری به‌منظور پیاده‌سازی طرح مرمت بافت‌های تاریخی، بهسازی و بازسازی شش هکتار از این بافت‌ها را به‌عنوان پایلوت در دستور کار قرار داده است.

سعید فتوحی اظهار کرد: طرح مرمت بافت‌های تاریخی خرم‌آباد به عنوان یک ضرورت در دستور کار شهرداری خرم‌آباد قرار گرفته است.

وی افزود: محله باباطاهر دارای ۱۵ خانه تاریخی با ارزش از جمله خانه آخوند ابو، آرامگاه باباطاهر، چند معبر تاریخی، زورخانه و سقاخانه است.

شهردار خرم‌آباد با اشاره به روند اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: شهرداری به منظور پیاده‌سازی طرح مرمت بافت تاریخی، بهسازی و بازسازی شش هکتار از این بافت‌ها را به عنوان پایلوت در دستور کار قرار داده است.

فتوحی تصریح کرد: مرمت محله باباطاهر با ۸۰۰۰ مترمربع دیوارسازی و ۵۰۰۰ مترمربع کف‌سازی و نورپردازی، براساس تصاویر و عکس‌های دهه ۳۰ خرم‌آباد انجام می‌شود.

وی گفت: نیاز است تمام دستگاه‌ها و نهادهای شهری برای اجرای این پروژه همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند تا شاهد رونق گردشگری در شهر باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری