کد خبر:357
پ
مدیر عملیات حج ۹۶ خبر داد؛

آمادگی سه مرحله ای گروه های پزشکی حج تمتع

مدیر عملیات حج ۹۶، از آمادگی گروه های پزشکی حج برای خدمات رسانی به زائران تمتع خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر پیرحسین کولیوند در دومین روز از همایش پزشکان حج، با اشاره به دستاورد جدید مرکز پزشکی در حوزه آموزش مدیریت نیروهای اعزامی، گفت: امسال با استراتژی استاندارد و دقیق تری به صحنه […]

مدیر عملیات حج ۹۶، از آمادگی گروه های پزشکی حج برای خدمات رسانی به زائران تمتع خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر پیرحسین کولیوند در دومین روز از همایش پزشکان حج، با اشاره به دستاورد جدید مرکز پزشکی در حوزه آموزش مدیریت نیروهای اعزامی، گفت: امسال با استراتژی استاندارد و دقیق تری به صحنه آمده ایم و نیروها از آمادگی لازم برای مواجه با بحران های احتمالی برخوردار هستند.

وی افزود: نیروهای مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر، در سه مرحله، قبل از ایام تشریق، طول ایام و بعد از ایام تشریق با گروه بندی های ویژه در خدمت حجاج تمتع سال ٩۶ خواهند بود.

تغییر رویکرد در آموزش زائران

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، نیز با اشاره به افزایش ٣٠ درصدی زائران تمتع ۹۶، گفت: امسال تغییرات عمده ای در آموزش زائران به ویژه در مقوله خودامدادی صورت گرفته است.

دکتر سیدعلی مرعشی، از آموزش ویژه ۵ هزار کارگزار حج خبر داد و افزود: این کارگزاران امسال با افزوده شدن ماموریتی جدید در حوزه مدیریت بحران، آموزش های لازم را کسب کرده و در خدمت حجاج خواهند بود.

وی با دشوار خواندن حج امسال نسبت به سال های گذشته، افزود: با توجه به اینکه هماهنگی های حج امسال در مدت کوتاهی صورت گرفته است، باید تلاش کنیم تا کمبودهای احتمالی به حداقل برسد.

منبع
خبرگزاری مهر
کلیدواژه : حج
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری