کد خبر:4308
پ

آیین‌نامه بهبود وضعیت فرهنگی اماکن عمومی شیراز تصویب شد

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: آیین‌نامه مدیریت فرهنگی بوستان‌های کلانشهر شیراز با هدف بهبود وضعیت فرهنگی اجتماعی اماکن عمومی تصویب شد. به گزارش افتخار میهن، افسانه خواست‌خدایی امروز دوشنبه هفتم شهریورماه در جمع خبرنگاران در خصوص آئین‌نامه مدیریت فرهنگی بوستان‌های کلانشهر شیراز اظهار کرد: این آئین‌نامه با هدف بهبود وضعیت فرهنگی اجتماعی این اماکن […]

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: آیین‌نامه مدیریت فرهنگی بوستان‌های کلانشهر شیراز با هدف بهبود وضعیت فرهنگی اجتماعی اماکن عمومی تصویب شد.

به گزارش افتخار میهن، افسانه خواست‌خدایی امروز دوشنبه هفتم شهریورماه در جمع خبرنگاران در خصوص آئین‌نامه مدیریت فرهنگی بوستان‌های کلانشهر شیراز اظهار کرد: این آئین‌نامه با هدف بهبود وضعیت فرهنگی اجتماعی این اماکن عمومی تصویب شده است.

وی ادامه داد: در این آئین‌نامه تلاش شده تا با اولویت بهبود شرایط فرهنگی پارک‌ها و بوستان‌ها، کودکان و نوجوانان در شرایط بهتری از نظر دیداری، شنیداری و سلامت جسمی و روانشناسی به بازی و تفریح بپردازند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای تأمین امنیت روانی کودکان در بخشی از این آئین‌نامه مقرر شده که ضمن آموزش پیمانکاران و متصدیان فضای بازی کودکان در شهرهای بازی و محیط‌هایی که برای بازی و تفریح کودکان زیر ۱۲ سال تعبیه شده است، از موسیقی‌های با محتوا و لحن کودکانه، دلنشین و آموزنده که توسط شورای سیاستگذار فرهنگی شهرداری به متصدیان ارائه می‌شود، استفاده شود.

وی تصریح کرد: روح لطیف کودکان به عنوان نسل سازنده آینده این شهر و کشور، بیش از این در معرض موسیقی‌های نامتناسب با سن و روحیه آنها قرار نگیرد که در راستای جلوگیری از ورود متکدیان به این اماکن عمومی نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

خواست‌خدایی گفت: بر اساس این آئین‌نامه مطابق استانداردهای حاکم در تمام جوامع در راستای تأمین سلامت جسمی کودکان، بحث ممانعت از ورود حیوانات اهلی و در اصطلاح حیوانات خانگی به محل استقرار دستگاه‌های بازی کودکان پیش‌بینی شده و ورود موتورسیکلت‌، خودرو (به استثنای خودروهای امدادی) به محیط پارک ممنوع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه موارد اساسی در این آئین‌نامه برای ایجاد فضای امن در محیط بازی کودکان در نظر گرفته شده که شهرداری موظف به اجرای آن است، ادامه داد: ضمانت اجراهای مناسبی علیه افرادی که در این آئین‌نامه به عنوان مسئول اجرای مقررات شناخته شده‌اند و از آن تخلف کنند در نظر گرفته شده که پیش‌بینی می‌شود، این موضوع بتواند در روند تأمین امنیت جسمی و روحی کودکان و نوجوانان در محیط پارک‌ها کمک شایانی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری