کد خبر:7768
پ

احداث پل‌های پیاده‌محور در اراکاحداث پل‌های پیاده‌محور در اراک

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک از احداث پل‌های پیاده‌محور در سطح شهر خبر داد و گفت: احداث پل‌های پیاده‌محور در سطح شهر در دستور کار است تا شهروندان بتوانند از این پل‌ها برای پیاده‌روی استفاده کنند. وحید ایرجی اظهار کرد: این معاونت در روزهای آغازین سال جاری در حال تهیه طرح جامعی برای جداره‌ها […]

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک از احداث پل‌های پیاده‌محور در سطح شهر خبر داد و گفت: احداث پل‌های پیاده‌محور در سطح شهر در دستور کار است تا شهروندان بتوانند از این پل‌ها برای پیاده‌روی استفاده کنند.

وحید ایرجی اظهار کرد: این معاونت در روزهای آغازین سال جاری در حال تهیه طرح جامعی برای جداره‌ها در خیابان‌های شاخص شهر است تا این جداره‌ها از نظر بصری ساماندهی شود، همچنین در نظر داریم در سال جاری پروژه طراحی شهرک جامع سلامت را آغاز کنیم.

وی افزود: ۱۴۰ هکتار از پروژه پردیس کوهستانی نیز باقی مانده است که در حال پیگیری آن از طریق مشاور طرح هستیم و برای فاز دوم طرح را مرحله به مرحله تحویل خواهیم گرفت، با توجه به توپوگرافی خاص محل اجرای این پروژه، بازطراحی آن نسبت به دیگر طرح‌های مشابه در سطح شهر زمان‌برتر خواهد بود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های معاونت شهرسازی و معماری پیش‌بینی ایجاد پل‌های پیاده‌محور در سطح شهر است تا شهروندان بتوانند اوقاتی از روز از این پل‌ها برای پیاده‌روی استفاده کنند؛ اجرای این طرح از نظر بصری و سازه‌ای در شهر تأثیرگذار خواهد بود.

ایرجی تصریح کرد: شهرداری در راستای اجرای طرح شهر دوستدار کودک در بیشتر بوستان‌های شهر وسایل و محوطه بازی کودکان را استانداردسازی کرده است، به علاوه برای نخستین‌بار در سطح استان توانستیم اتاق مادر و کودک را احداث کنیم.

وی اضافه کرد: احداث اتاق‌های کودک و مادر در بوستان‌های مادر و ملت نیز پیش‌بینی شده است و تصمیم داریم در سال جاری دو بوستان شاخص شهر را به اتاق مادر و کودک تجهیز کنیم.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک با بیان اینکه از دیگر پروژه‌هایی که در حال پیگیری آن هستیم طرح آرامستان شهر است، گفت: کار طراحی این پروژه به پایان رسیده است و در حال حاضر همکارانمان در شهرداری درگیر برگزاری مناقصه هستند تا پس از آن پروژه در مساحت ۱۸ هکتار اجرایی شود.

ایرجی افزود: بازطراحی پارک‌های موضوعی از دیگر طرح‌های در دست اجرای شهرداری است که از سال گذشته در حال پیگیری آن هستیم؛ تاکنون کار طراحی سه بار انجام شده است و در نظر داریم در سال جدید طراحی سه بوستان دیگر شهر را نیز آغاز کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری