کد خبر:11558
پ

اختصاص ۴۰ درصدی بودجه شهرداری پایتخت به حمل‌ونقل عمومی

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ترافیک از مباحثی است که به چندین دستگاه و سازمان مرتبط است و مدیریت شهری نیز در این حوزه حساسیت ویژه‌ای دارد، گفت: ۴۰ درصد از بودجه شهرداری تهران در سال جاری به موضوع حمل‌ونقل اختصاص پیدا کرده است. پرویز سروری امروز سه‌شنبه هجدهم مهرماه در صدوهشتادودومین جلسه علنی […]

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ترافیک از مباحثی است که به چندین دستگاه و سازمان مرتبط است و مدیریت شهری نیز در این حوزه حساسیت ویژه‌ای دارد، گفت: ۴۰ درصد از بودجه شهرداری تهران در سال جاری به موضوع حمل‌ونقل اختصاص پیدا کرده است.

پرویز سروری امروز سه‌شنبه هجدهم مهرماه در صدوهشتادودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع ترافیک و چالش‌ها و مشکلات شهروندان در این زمینه اظهار کرد: موضوع ترافیک از موضوعاتی است که به چندین دستگاه و سازمان مرتبط است و مدیریت شهری نیز در این حوزه حساسیت ویژه‌ای دارد و ۴۰ درصد از بودجه شهرداری تهران در سال جاری به موضوع حمل‌ونقل اختصاص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در هفته جاری اقدامات بسیار خوبی در حوزه حمل‌ونقل شکل می‌گیرد و می‌توان این هفته را هفته حمل‌ونقل عمومی دانست، افزود: ابتدای هفته فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی به طول ۳.۷ کیلومتر به بهره‌برداری رسید و امروز نیز با حضور رئیس‌جمهور چهار ایستگاه از خطوط ۶ و ۷ مترو به بهره‌برداری می‌رسد و تا پایان سال نیز شش ایستگاه دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ورود ۵۰ دستگاه اتوبوس به شهر تهران در اواخر آبان‌ماه گفت: شهرداری تهران اقداماتی را در این زمینه با عقد قرارداد با شرکت‌های داخلی برای ساخت اتوبوس جدید در دستور کار قرار داده است و علاوه بر ورود این اتوبوس‌ها این فرآیند ادامه‌دار خواهد بود.

وی تصریح کرد: تمام این موارد در راستای ارائه خدمات به شهروندان در حوزه حمل‌ونقل عمومی است و انتظار می‌رود که دستگاه‌های دیگر نیز وظایف خود را انجام دهند و البته دولت تعامل خوبی دارد و امیدواریم که شرکت‌های خودروساز نیز در این حوزه تعامل بهتری داشته باشند.

سروری با انتقاد از ورود بیش از اندازه خودرو به شهر تهران خاطرنشان کرد: سالانه تعداد قابل توجهی خودروی جدید وارد پایتخت می‌شود که قاعدتاً شهر تهران ظرفیت این تعداد خودرو را ندارد و همین امر منجر به ایجاد ترافیک می‌شود، بنابراین در این زمینه باید تصمیم ویژه‌ای در سطوح بالاتر اتخاذ شود.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: با توجه به تأکید شورا و شهرداری تهران انتظار می‌رود نمایشگاه‌های پرمخاطب در محل نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شود، چرا که برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ و پرمخاطب در شهر موجب ایجاد ترافیک و گلایه شهروندان تهرانی خواهد شد.

علیرضا پیغمبردوست ۱۴۰۲/۷/۱۸

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری