کد خبر:9882
پ

شهردار شیراز: اختصاص ۸۵ درصد بودجه به مسائل عمرانی در بین کلانشهرها بی‌سابقه است

شهردار شیراز از افتتاح و بهره ‌برداری پروژه‌های متعددی به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان در این کلان‌شهر خبر داد و گفت: اختصاص ۸۵ درصد بودجه به مسائل عمرانی در بین کلانشهرها بی‌سابقه است. محمد حسن اسدی امروز جمعه پنجم آبان در برنامه تلویزیونی خوشا شیراز اظهار کرد: در سفر اخیر ریاست جمهوری و هیئت […]

شهردار شیراز از افتتاح و بهره ‌برداری پروژه‌های متعددی به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان در این کلان‌شهر خبر داد و گفت: اختصاص ۸۵ درصد بودجه به مسائل عمرانی در بین کلانشهرها بی‌سابقه است.

محمد حسن اسدی امروز جمعه پنجم آبان در برنامه تلویزیونی خوشا شیراز اظهار کرد: در سفر اخیر ریاست جمهوری و هیئت دولت، این کلان‌شهر میزبان وزیر کشور در آئین افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۶۲ پروژه بود.

وی ارزش این پروژه‌ها را ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برمی‌شمرد و افزود: افتتاح و بهره‌برداری پردیس سینمایی استاد امین تارخ و بازار بزرگ پروتئین و آغاز عملیات اجرایی خط ۴ مترو و اتصال خط ۱ به ۴ از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری شیراز با حضور وزیر کشور بود.

شهردار شیراز سرعت بخشی به پروژه‌های در حال اجرا را از مؤلفه‌های مدیریت شهری دانست و بر راه‌اندازی نوبت شب و ۳ نوبت شدن پروژه‌های مهم به‌منظور سرعت بخشیدن و اتمام سر موعدمقرر تأکید و تصریح کرد: این موضوع ۳ نوبتی شدن پروژه‌های شهری در تاریخ شهرداری شیراز بی نظیر است.

اسدی همچنین به مدت باقی‌مانده تا دهه فجر سال جاری، از افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های متعددی به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان در شیراز خبر داد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با شهروندان، با بیان اینکه این کلان‌شهر تمیزترین شهر است، تصریح کرد: این تمیزی را هم قدردان شهروندان و هم پاکبانان خدوم شهرداری هستیم که شبانه‌روزی برای تمیزی شهر تلاش می‌کنند.

این مقام ارشد مدیریت شهری حرکت شهرداری شیراز را برنامه محور دانست و گفت: شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب برنامه “شیراز ۱۴۰۴” تعداد ۹۸۶ برنامه عملیاتی را تعریف کرد که تمامی برنامه‌های افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی در این برنامه تعریف شده و به تناوب انجام می‌شود.

اسدی خاطر نشان کرد: در این برنامه جامع، ۳ درصد بودجه عمرانی به محرومیت‌زدایی و ۳ درصد نیز به مسجد و محله‌محوری اختصاص پیدا کرده است.

وی به رشد ۴۰۰ درصدی بودجه طی ۲ سال اخیر نیز اشاره و اضافه کرد: ۸۵ درصد بودجه عمرانی، ۵ درصد بودجه جاری و ۱۰ درصد نیز خدمات شهری است که در کل کلانشهرهای کشور بی‌سابقه است و این بودجه عمرانی، چهره شهر را تغییر می‌دهد.

شهردار شیراز در پایان با بیان اینکه شهروندان شیراز در خصلت‌هایی نظیر حجب و حیا و مهمان‌نوازی شهره هستند، خواستار مشارکت شهروندان در اداره شهر با پرداخت عوارضی نظیر نوسازی ملک، صنوف، خودرو، پسماند شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری