کد خبر:11530
پ

استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: ضرورت همگرایی دستگاه‌های اجرایی در بهره برداری به موقع پروژه‌های عمران شهری تبریز

استاندار آذربایجان شرقی در اولین روز کاری سال ۱۴۰۳ در جریان روند اجرای پروژه های بزرگ زیرساختی شهرداری تبریز قرار گرفت. مالک رحمتی در جریان بازدید ۶ ساعته خود از پروژه های کلان عمرانی  با رویکرد ترافیکی، شهرک جوانان، فرهنگی، ورزشی، بحران و… که با حضور یعقوب هوشیار، شهردار تبریز همراه بود، بر اهمیت تعامل […]

استاندار آذربایجان شرقی در اولین روز کاری سال ۱۴۰۳ در جریان روند اجرای پروژه های بزرگ زیرساختی شهرداری تبریز قرار گرفت.

مالک رحمتی در جریان بازدید ۶ ساعته خود از پروژه های کلان عمرانی  با رویکرد ترافیکی، شهرک جوانان، فرهنگی، ورزشی، بحران و… که با حضور یعقوب هوشیار، شهردار تبریز همراه بود، بر اهمیت تعامل بین بخشی دستگاه های اجرایی دولتی با شهرداری تبریز برای تسریع در بهره برداری این پروژه ها تاکید کرد.

وی برنامه‌ریزی شهرداری برای رفع معضل ترافیک تبریز با اجرای همزمان ۵ پروژه ترافیکی را تاثیرگذار و اساسی خواند و اظهار کرد: اجرای همزمان ۵ تقاطع بزرگ غیر همسطح و پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب نقطه عطف رفع معضل ترافیک تبریز خواهد بود.

رحمتی ادامه داد: اجرای پروژه های تقاطع های غیر همسطح معلم، قراملک، حیدرآباد، خلعت پوشان، شهید حیدری و پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب از مهمترین اقدامات شهرداری تبریز برای رفع معضل ترافیک و کسب رضایت شهروندان در این حوزه است.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد تمام دستگاه‌های دولتی برای اجرا و اتمام این پروژه در موعد مقرر کمک کنند تصریح کرد: از خرداد ماه سال جاری بهره برداری از پروژه های ترافیکی آغاز می شود.

استاندار آذربایجان شرقی در همین راستا با صدور دستورات لازم به فرماندار تبریز خواستار رفع موانع مربوط به آب و فاضلاب و اداره برق برای جابجایی تیر های برق با هدف تسریع اجرای پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب توسط شهرداری تبریز شد.

وی همچنین در جریان این بازدید، تسریع پروژه تقاطع غیر همسطح قراملک را مورد تاکید قرار داد و دستور لازم برای رفع تعارض این پروژه با لوله های شرکت گاز را نیز صادر کرد.

مجموعه ورزشی ستارخان، شهرک ۱۳۵ هکتاری جوانان وپروژه احداث ساختمان بحران و کنترل هوشمند ترافیک از دیگر پروژه های زیرساختی با رویکرد های مختلف بود که استاندار آذربایجان شرقی در ادامه بازدید خود در جریان روند اجرایی آن ها قرا گرفت.

همچنین شهردار تبریز در جریان این بازدید ضمن تشریح ابعاد مختلف اجرای این پروژه ها، توسعه زیرساخت های شهری را مهمترین هدف مدیریت شهری تبریز برشمرد گفت: برای تحقق هدفگذاری های کلان مدیریت شهری ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای امسال پیش بینی کرده ایم.

یعقوب هوشیار با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی تکمیل پروژه مجموعه ورزشی استخر ستارخان افزود: این پروژه در بافت متراکم منطقه و در مساحت ۱۵۰۰مترمربع با اعتباری بالغ ۹۰میلیارد تومان به همراه احداث ساختمان اداری با مساحت ۷۰۰ مترمربعی  در حال اجرا است.

وی در بازدید از زمین چمن مصنوعی ستارخان با اشاره هدف‌گذاری مدیریت شهری برای اجرای ۵۵ پروژه ورزشی افزود: این زمین ورزشی هشتمین چمن مصنوعی بزرگ در شهر بوده و آماده بهره برداری جهت استفاده شهروندان این منطقه قرار گرفته است برهمین اساس افزایش سرانه های ورزشی از جمله رویکردهای شهرداری است که امسال نیز تداوم خواهد داشت.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه ۷ هزار واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۱۳۵ هکتار در شهرک جوانان احداث خواهد شد، یادآور شد: ۵۰ هکتار از این اراضی برای توسعه فضای سبز در نظر گرفته شده است و همچنین برنامه شهرداری در شهرک جوانان، احداث و تحویل ۱۲۰۰ واحد مسکونی در سال جاری است.

هوشیار در بازدید از پروژه احداث ساختمان بحران و کنترل هوشمند ترافیک اظهار کرد: این پروژه به منظور کاهش ترافیک معابر با استفاده از هوشمندسازی در حال اجرا است.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه  مرکز کنترل ترافیک را ۴۵ درصد خواند و گفت: این مرکز در  ۷۵۰۰ مترمربع اعیانی در پنج طبقه در حال احداث بوده و نقش موثری در کنترل ترافیک در مواقع بحرانی خواهد داشت.

بازدید از روند اجرای جاده جوان ورزشگاه یادگار امام (ره) و همچنین پروژه فرهنگی و گردشگری مقبره  الشعرا از دیگر بخش های بازدید امروز استاندار آذربایجان شرقی بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری