کد خبر:8716
پ

استاندار خوزستان : اجاره ۲ هزار اتوبوس از ترکیه برای جابجایی زائران حسینی

استاندار خوزستان با اشاره به لزوم فراهم بودن امکانات در زمینه سوخت، برق و ایمنی جاده‌های منتهی به مرزها گفت: برای حمل و نقل زائران بنا شده ۲ هزار اتوبوس از ترکیه اجاره شود. همچنین اتوبوس‌های بخش خصوصی از سراسر کشور ساماندهی و در مرزها مستقر خواهند شد. علی اکبر حسینی محراب شامگاه پنجشنبه بیست […]

استاندار خوزستان با اشاره به لزوم فراهم بودن امکانات در زمینه سوخت، برق و ایمنی جاده‌های منتهی به مرزها گفت: برای حمل و نقل زائران بنا شده ۲ هزار اتوبوس از ترکیه اجاره شود. همچنین اتوبوس‌های بخش خصوصی از سراسر کشور ساماندهی و در مرزها مستقر خواهند شد.

علی اکبر حسینی محراب شامگاه پنجشنبه بیست و ششم مرداد ماه در نشست ستاد اربعین حسینی اظهار کرد: از بدو ورود زائران به استان مسئولیت سلامت، امنیت و رفاه ایشان بر عهده ماست و به هیچ وجه نباید در این زمینه کوتاهی داشته باشیم، اداره کل راهداری نقاط حادثه خیز مسیرها را ایمن نماید و روشنایی و علائم هشدار نصب کند.

وی افزود: جهت تأمین و ارتقای تجهیزات سرمایشی حدود ۴۰۰ کولر از سازمان اموال تملیکی برای مواکب شلمچه و چذابه در نظر گرفته‌ایم، شرکت برق نیز برای مواقع بروز حوادث احتمالی در شبکه برق اضطراری تأمین کند تا مشکلی از این جهت نداشته باشیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: در خصوص موضوع سوخت نیز در ستاد مرکزی اربعین کشور صحبت شد تا سهمیه ویژه‌ای برای جایگاه‌های سوخت در مسیرهای منتهی به مرز در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: اتباع خارجی که در ایران مقیم هستند از شلمچه و اتباعی که از خارج از مرزها وارد کشور می‌شوند از مرز چذابه تردد خواهند داشت؛ اتباع خارجی برادر ما هستند و موظفیم بهترین خدمات و پذیرایی را برای این عزیزان فراهم کنیم همچنین از زائران درخواست داریم از شهر مبدا خود نسبت به تهیه ارز اقدام کنند.

حسینی محراب تصریح کرد: آقای حیاتی (معاون امنیتی انتظامی استانداری) به عنوان فرمانده قرارگاه اربعین در مرز شلمچه و آقای خانچی (معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری) به عنوان فرمانده قرارگاه اربعین در مرز چذابه تعیین شدند و این دو مقام محور کلیه هماهنگی‌ها و همکاری ستاد اربعین در دو مرز هستند و ارتباط با طرف عراقی نیز به صورت متمرکز و از طریق فرمانده قرارگاه مرزی خواهد بود.

وی توضیح داد: برای حمل و نقل زائران بنا شده ۲ هزار اتوبوس از ترکیه اجاره شود. همچنین اتوبوس‌های بخش خصوصی از سراسر کشور ساماندهی و در مرزها مستقر خواهند شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری