کد خبر:9775
پ

استاندار گیلان: مدیریت پسماند در اولویت شهرداران و دهیاران گیلان قرار گیرد

استاندار گیلان با بیان اینکه این استان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور است، گفت: یکی از مهمترین وظایف شهرداران و دهیاران مدیریت و ساماندهی پسماند است. اسدالله عباسی امروز پنجشنبه بیست و هفتم مهرماه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان اظهار کرد: گیلان با توجه به اقلیم، بارندگی، رطوبت بالا و جمعیت شناور و […]

استاندار گیلان با بیان اینکه این استان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور است، گفت: یکی از مهمترین وظایف شهرداران و دهیاران مدیریت و ساماندهی پسماند است.

اسدالله عباسی امروز پنجشنبه بیست و هفتم مهرماه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان اظهار کرد: گیلان با توجه به اقلیم، بارندگی، رطوبت بالا و جمعیت شناور و بی توجهی مدیران پیشین در بخش پسماند با چالش روبه رو است اما از یک سال گذشته عزم دولت مردمی سیزدهم بر رفع این معضل جزم شده است.

وی افزود: بافت شهری و روستایی گیلان به یکدیگر متصل و وابسته است و پاسخگویی در خصوص عملکرد شهرداران و دهیاران در ارتباط با مدیریت پسماند با فرمانداران است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: مسئولیت روستاها به عهده دهیاران است و همانند شهرداران مأموریت، مسئولیت و تکلیف قانونی دارند؛ اگر دهیار و یا شهرداری در خصوص مدیریت و ساماندهی پسماند قصور کند فرمانداران شهرستان‌ها باید پاسخگو باشند که چرا در همپوشانی و انسجام بین شهرها و روستاها به درستی عمل نکرده‌اند.

عباسی از مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خواست، در اسرع وقت شهرستان‌هایی که بهترین و بدترین عملکرد را در مدیریت و ساماندهی پسماند داشته‌اند احصاء کند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین وظایف شهرداران و دهیاران در بخش مدیریت و ساماندهی پسماند است تصریح کرد: شایسته نیست چهره گیلانی که به زیبایی و بهره‌مندی از طبیعت الهی شهره است پیش روی گردشگران داخلی و خارجی حاشیه جنگل، دریا، رودخانه، معابر شهری و روستایی با انباشت زباله خدشه دار شود.

وی ادامه داد: کاری به دولت‌های گذشته نداریم اما عزم دولت مردمی سیزدهم بر مدیریت و ساماندهی پسماند به ویژه در استان‌های شمالی جزم است و من به عنوان عضوی از این مجموعه و با تعصب یک گیلانی نسبت به این موضوع وظیفه خود می دانم که این معضل را رفع کنم.

استاندار گیلان اظهار کرد: در این راستا از همه آنانی که می‌توانند یاری گر باشند دعوت به همفکری و همیاری می‌شود و جلوی سنگ اندازان و کارشکنان با جدیت می‌ایستیم.

وی نخستین قدم در اتصال حلقه‌های مرتبط در خصوص مدیریت پسماند را ترویج و آموزش تفکیک از مبدا دانست و خطاب به شهرداران و دهیاران گفت: باید بخشی از اعتباراتشان در این خصوص هزینه شود.

عباسی با بیان اینکه امروز یک هزار و ۱۰۰ روستای گیلان کار تفکیک از مبدا زباله را به درستی انجام می‌دهند، افزود: امروز عملکرد حرف نخست را می‌زند و معیار سنجش فرمانداران، شهرداران و دهیاران عملکرد و برنامه‌های آنان است؛ لذا باید همه دست به دست هم دهند تا معضل دیرینه پسماند از استان رفع شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری