کد خبر:10028
پ

اعطای تسهیلات نوسازی به ۱۵۰ دستگاه تاکسی در اهواز

آیین بهره‌برداری از تجهیزات ترافیکی شهرداری اهواز و اعطای تسهیلات برای نوسازی ۱۵۰ دستگاه تاکسی در اهواز برگزار شد. حجت‌اله سلیمانی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اهواز، صبح امروز چهارشنبه هفدهم آبان در آئین رونمایی از تجهیزات ترافیکی شهرداری اهواز و اعطای ۱۵۰ فقره تسهیلات نوسازی تاکسی اظهار کرد: امروزه عملکرد مدیریت شهری را با […]

آیین بهره‌برداری از تجهیزات ترافیکی شهرداری اهواز و اعطای تسهیلات برای نوسازی ۱۵۰ دستگاه تاکسی در اهواز برگزار شد.

حجت‌اله سلیمانی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اهواز، صبح امروز چهارشنبه هفدهم آبان در آئین رونمایی از تجهیزات ترافیکی شهرداری اهواز و اعطای ۱۵۰ فقره تسهیلات نوسازی تاکسی اظهار کرد: امروزه عملکرد مدیریت شهری را با شاخص کیفیت زندگی سنجیده می‌شود، مجموعه اقدامات انجام شده اگر در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندی باشد، نشان‌دهنده اثرگذاری اقدامات است و حمل‌ونقل یکی از مؤلفه‌های مهم کیفیت زندگی است.

وی افزود: در اهواز اگر اقدامات اصولی، سازمان‌یافته و درست انجام نشود، طی ۱۰ سال آینده همچون کلان‌شهر تهران، ترافیک و آلودگی هوا مهم‌ترین دغدغه ما خواهد بود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اهواز خاطرنشان کرد: حوزه حمل‌ونقل سه رکن اساسی و مهم حمل‌ونقل شخصی، حمل‌ونقل همگانی و حمل‌ونقل پاک یا انسانی وجود دارد؛ در حمل‌ونقل همگانی شیوه‌های متنوع از جمله قطار شهری، بی‌آرتی و اتوبوس قرار دارد و حمل‌ونقل انسانی مانند پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را نیز خود شخص انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: هرچقدر برنامه‌ریزی و تمرکز مدیریت شهری به سمت شیوه‌های حمل‌ونقل همگانی و بعد از آن حمل‌ونقل پاک باشد، در شاخص کیفیت زندگی اثرگذاری ماندگارتری خواهد داشت، دوره‌ای در شهر اهواز با احداث تقاطع‌های غیرهم‌سطح مخالفت می‌شد چرا که این امر خلاف جریان ارتقای کیفیت زندگی است، هرچقدر کهبتوانیم زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی را ارتقا دهیم، در شاخص کیفیت زندگی رشد کرده‌ایم.

سلیمانی با اشاره به اینکه توسعه حمل‌ونقل عمومی مطالبه جدی شهروندان است، تاکید کرد: در زمینه قطار شهری اقدامات خوبی انجام شده و قرارداد بی‌آرتی منعقد شده است و امروز نیز بخشی از ناوگان ترافیکی خریداری‌شده رونمایی می‌شود؛ با این حال ارتقای کیفیت زندگی شهروندان به‌تنهایی از عهده شهرداری برنمی‌آید و نیازمند همراهی افراد و سازمان‌های دیگر هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری