کد خبر:10505
پ

افتتاح حدود ۳هزار کارگاه صنایع دستی در استان همدان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: نزدیک به ۳ هزار کارگاه در سطح استان افتتاح شده که ۴۰۰ مورد در ملایر بوده است. محسن معصوم‌علیزاده امروز شنبه نهم دی در جمع خبرنگاران با اشاره به روز جهانی ملایر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین تأثیرات جهانی شدن یک شهر می‌توان به توسعه […]

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: نزدیک به ۳ هزار کارگاه در سطح استان افتتاح شده که ۴۰۰ مورد در ملایر بوده است.

محسن معصوم‌علیزاده امروز شنبه نهم دی در جمع خبرنگاران با اشاره به روز جهانی ملایر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین تأثیرات جهانی شدن یک شهر می‌توان به توسعه اقتصادی در آن شهر اشاره کرد که در جای خود اهمیت فراوانی دارد و همه تلاش ما بر این است که این مسئله را گسترش دهیم تا بتوانیم به بالاترین درجه توسعه اقتصادی ممکن برسیم.
وی با بیان اینکه تنها و مهم‌ترین هدف ما این است که کمکی به گسترش و رشد صنایع دستی در همدان کرده باشیم، افزود: تمام تلاش ما این است که به هدف نهایی خودمان که رسیدن به توسعه گردشگری و صنایع دستی است، برسیم و زمینه برای کسانی که هنردوست هستند و کارشان نیز همین است، فراهم شود و بتوانند به آرزوی خودشان برسند.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان در ادامه با بیان اینکه زمینه گسترش صنایع در شهرهای مختلفی فراهم است و ما داریم از این ظرفیت به نحو أحسن استفاده می‌کنیم، ادامه داد: هرساله جشنواره صنایع دستی در یک شهر برگزار می‌شود، به طور مثال در سال گذشته در نهاوند برگزار شد و امسال قصد برگزاری این جشن را در همدان داریم.
معصوم‌علیزاده با اشاره به تشکیل انجمن صنایع دستی استان تصریح کرد: با تشکیل این انجمن توانستیم اشتغال‌زایی عظیمی در سطح استان انجام دهیم و توانستیم کسانی که هنردوست بودند، اما شرایط مالی خوبی نداشتند را صاحب شغل کنیم که این مسئله نیز به توسعه اقتصادی استان کمک فراوانی کرد، تمام تلاش ما بر این بود که بتوانیم جهادی عمل کنیم، در سال گذشته نزدیک به ۳ هزار کارگاه در سطح استان افتتاح شد که ۴۰۰ کارگاه در ملایر احداث شد.
وی با بیان اینکه تمام اقدامات بسیج به صورت بلند مدت در خدمت کارآفرینان قرار گرفته است، بیان کرد: خدماتی که صورت گرفته به صورت قرض‌الحسنه است که این کمک‌ها در زمینه بازاریابی صورت می‌گیرد، به این گونه که کسانی که در منازل خودشان به صورت موقت کارگاه داشتند در حال حاضر شغل دائم دارند و از یک درآمد خوبی برخوردار هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری