کد خبر:6532
پ

افتتاح سرکنسولگری جمهوری خلق چین در بندرعباس

مراسم افتتاحیه سرکنسولگری جمهوری خلق چین در بندرعباس، با حضور “چانگ هوآ” سفیر جمهوری خلق چین در ایران، علیرضا محمودی مدیر کل کنسولی وزارت خارجه کشور و سایر مسئولان کشوری و استانی برگزار شد. عادل شهرزاد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افتتاح سرکنسولگری چین در بندرعباسرا سرآغاز تقویت مشارکت دوجانبه دو کشور در عرصه […]

مراسم افتتاحیه سرکنسولگری جمهوری خلق چین در بندرعباس، با حضور “چانگ هوآ” سفیر جمهوری خلق چین در ایران، علیرضا محمودی مدیر کل کنسولی وزارت خارجه کشور و سایر مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

عادل شهرزاد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افتتاح سرکنسولگری چین در بندرعباسرا سرآغاز تقویت مشارکت دوجانبه دو کشور در عرصه های علمی، فرهنگی، تجاری و نمایشگاهی در کنار فعالیت های دیپلماتیک سفارتخانه ها دانست و آن را هم راستا با اولویت های کشور برای تقویت مشارکت همه جانبه با کشورهای دوست نظیر جمهوری خلق چین دانست و آمادگی خود را برای ارتباط بیشتر و استفاده از ایده ها و ابتکارات یاد شده اعلام داشت.

چانگ هوآ، سفیر جمهوری خلق چین در ایران با اشاره به قدمت روابط دیپلماتیک ایران و چین برای مبادلات کالا، بیان داشت: امروزه بسیاری از شهروندان چینی با اهداف گردشگری به جنوب ایران سفر می کنند، لذا افتتاح کنسولگری می تواند سبب تفاهم و دوستی بیشتر مردم ایران و چین، سرمایه گذاری بیشتر و راه اندازی کسب و کار و توسعه اقتصاد محلی با توجه به پتانسیل ها و مواهب فراوان منطقه گردد. وی با اشاره به طرح “ابتکار یک کمربند، یک جاده” افتتاح کنسولگری را سرآغاز همکاری های بیشتر ایران و چین دانست و از آن به عنوان نقطه برجسته در روابط چین و ایران یاد کرد و سپس افتتاح سرکنسولگری در شهر بندرعباس را رسماً اعلام کرد.

بر اساس توافق دو کشور، حوزه مسئولیت سرکنسولگری چین در بندرعباس شامل ۸ استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کهگلویه و بویراحمد، فارس، کرمان و چهارمحال و بختیاری اعلام شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری