کد خبر:10559
پ

افزایش تعاملات مدیریت شهری با مدارس علمیه برای حل چالش‌های فرهنگی

شهردار مشهد مقدس گفت: تعاملات بین مدیریت شهری و مدارس علمیه در راستای مسائل و چالش های حوزه فرهنگی کلانشهر مشهد باید افزایش یابد. محمدرضا قلندرشریف در دیدار با مدیران مدارس علمیه مشهد اظهار کرد: در راستای ایجاد مدارس علمیه در حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار، حرکت بسیار خوبی در دوره چهارم شکل گرفت […]

شهردار مشهد مقدس گفت: تعاملات بین مدیریت شهری و مدارس علمیه در راستای مسائل و چالش های حوزه فرهنگی کلانشهر مشهد باید افزایش یابد.

محمدرضا قلندرشریف در دیدار با مدیران مدارس علمیه مشهد اظهار کرد: در راستای ایجاد مدارس علمیه در حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار، حرکت بسیار خوبی در دوره چهارم شکل گرفت و با مصوبه های مربوطه این حرکت شتاب گرفت و امروز به مقصد خود رسیده است.

شهردار مشهد ادامه داد: ثمره نیک و خیر این اقدام تا همیشه باقی خواهد ماند و شور و نشاط افرادی که از این مدرسه علمیه استفاده خواهند کرد بسیار ارزشمند خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن منصوریان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد نیز در این نشست بیان کرد: الگوی موفق ایجاد مدارس علمیه در شهر مشهد، به سرعت توانست راه خود را پیدا کند. این الگو در دوره جدید نیز باید ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه در ابتدای راه، جلسات متعددی با کارشناسان حوزه فرهنگی برگزار کردیم، ادامه داد: پس از این جلسات، از سوی مقام معظم رهبری ماموریت پیدا کردیم تا مدارس علمیه در مناطق حاشیه شهر احداث کنیم. در ابتدا یک زمین در میدان معراج، بلوار طبرسی شمالی، رسالت شمالی و در بلوار رضائیه واگذار شد و پس از آن عملا احداث مدارس علمیه در حاشیه شهر شکل گرفت.

حجت الاسلام منصوریان افزود: بسیار خرسندیم که امروز این حرکت جهادی به مقصد خود رسیده و درخواست دارم این نسخه برای کل شهر تکثیر شود. زیرا در حوزه فرهنگ و تربیتی نیازهای ویژه ای داریم.

فاطمه سلیمی رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: امروزه زنان و دختران شهر بهشت، نیازمند حوزه تربیت و فرهنگ هستند و مدارس علمیه باید به این حوزه توجه بیشتری داشته باشند. با افزایش فرهنگ در بین خانواده ها، به رشد و توسعه شهر و کشور نیز کمک کرده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد نظافت یزدی مدیرعالی مدارس علمیه حضرت مهدی (عج) نیز اظهارداشت: نباید خدمات اجتماعی خنثی ارائه دهیم و باید رویکرد تربیتی را در حوزه‌های مختلف مدنظر قرار دهیم. رویکرد فعلی ما پرهیز از خنثی بودن است و عقیده داریم باید افراد مفید در حوزه‌های مختلف از جمله دانشگاه، بازار و کل کشور تربیت کنیم. به شدت به بحث خانواده توجه داریم.

وی تصریح کرد:این طرح به بسیاری از خلأها توجه خواهد کرد و این مشکلات را مدنظر قرار خواهد داد. ما بیش از هر زمانی نیازمند عمل و آموزه بلند الهی هستیم زیرا شکاف‌های اجتماعی و سوءتفاهمات جامعه زیاد شده و این خلا را می‌توانیم با وفاق و همکاری بیشتر، برطرف و سبب خیر و برکت شویم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری