کد خبر:8740
پ

افزایش صددرصدی درآمد عوارض نوسازی در قم

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم گفت: میزان درآمد محقق شده در طول چهار ماه نخست امسال از محل عوارض نوسازی در شهرداری قم، نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. مجید اخوان در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم که امروز دوشنبه بیست‌وسوم مردادماه در سالن شهید باکری ساختمان شورای اسلامی شهر قم […]

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم گفت: میزان درآمد محقق شده در طول چهار ماه نخست امسال از محل عوارض نوسازی در شهرداری قم، نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

مجید اخوان در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم که امروز دوشنبه بیست‌وسوم مردادماه در سالن شهید باکری ساختمان شورای اسلامی شهر قم برگزار شد اظهار کرد: عملکرد تفصیلی شهرداری قم در حوزه مالی و اقتصادی، در اختیار شورای اسلامی شهر قم قرار گرفته است.

وی افزود: طی این مدت درآمد حاصل از صدور پروانه ساختمانی ۴۵۰ میلیارد تومان بوده است، در حالی که پیش‌بینی ۳۵۰ میلیارد تومان بود. سال گذشته در مدت زمان مشابه شاهد وصولی ۲۲۰ میلیارد تومانی بودیم که نشان می‌دهد درآمد امسال افزایش چشمگیری در این محل داشته است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اهمیت درآمد حاصل از عوارض نوسازی به‌عنوان درآمدهای پایدار خاطرنشان کرد: پیش‌بینی برای کل سال ۶۲۰ میلیارد تومان بود که تحقق چهار ماه ابتدایی ۲۵ میلیارد تومان و دو برابر مدت مشابه سال گذشته بوده است.

اخوان تأکید کرد: در حیطه بهای خدمات مشاغل طی چهار ماه ابتدایی سال، وصولی ۲.۵ میلیارد تومان بود که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

وی با اشاره به درآمد ۵۴ میلیارد تومانی حاصل از سود سپرده ادامه داد: در طول این مدت یک ریال تخصیص بودجه دولتی و استانی نداشتیم و برای کل سال ۱۰۰ میلیارد تومان در این حوزه پیش‌بینی‌شده است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه جرایم کمیسیون ماده صد ۱۰۰ درصد محقق شده است، تصریح کرد: تحقق بودجه طی این مدت ۳۱۲ میلیارد تومان بود که ۸۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد.

اخوان با اشاره به درآمد حاصل از اعمال ماده ۱۰۱ قانون شهرداری‌ها طی چهار ماه نخست امسال، گفت: از هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد پیش‌بینی‌شده، ۸۰۰ میلیارد تومان وصولی چهارماهه بوده که دو برابر پیش‌بینی است.

وی با اشاره به اجرای چندین توافقنامه مهم در چهار ماه نخست امسال افزود: سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان تحقق درآمد چهار ماه از این محل بوده است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به درآمد حاصل از ماده ۲۴ قانون شهرداری که وصولی نقدی تفکیک و افراز اراضی است، خاطرنشان کرد: ۱۳۵ میلیارد تومان وصولی چهارماهه است که نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

اخوان با اشاره به محقق نشدن درآمدهای حاصل از وام و اخذ اوراق مشارکت ادامه داد: در این حوزه ۸۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که باید در شش ماهه دوم سال محقق شود.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به وصولی ۲۳ میلیارد تومانی درآمد حاصل از بند «ت» تبصره شش قانون بودجه ۱۴۰۲، اضافه کرد: با وجود اطلاع‌رسانی‌های انجام‌شده از سوی شهرداری، در این زمینه ۱۲ درصد کسانی که مشمول بودند مراجعه کرده‌اند و از مجموع ۶۷۰۰ پرونده، ۱۴۴ مورد به مرحله وصول رسیده و ۷۲۶ پرونده در جریان است.

اخوان با اشاره به هزینه‌های جاری شهرداری قم در چهار ماه نخست امسال ادامه داد: پیش‌بینی هزینه‌های جاری هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود که هزینه‌کرد چهار ماه ۵۲۰ میلیارد تومان است. این عدد نسبت به چهارماهه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش دارد و در این زمینه حقوق و دستمزد نیز ۲۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی تأکید کرد: در حوزه عمران و تملک، ۷۱۳ میلیارد تومان سند خورده است؛ مبلغ مصوب شش هزار میلیارد تومان بوده است که ۱۱ درصد آن محقق شده و نسبت به سال گذشته سه درصد افزایش داشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری