کد خبر:9667
پ

انتخاب شهرستان سپیدان به ‌عنوان اولین منطقه ویژه گردشگری کشور

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان نماینده تام الاختیار وزیر در سفر هیات دولت به شهرستان سپیدان استان فارس از کسب عنوان این شهرستان به اولین منطقه ویژه گردشگری در کشور خبر داد. جواد واحدی امروز پنج شنبه بیستم مهر در جلسه شورای اداری شهرستان سپیدان اظهار کرد: […]

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان نماینده تام الاختیار وزیر در سفر هیات دولت به شهرستان سپیدان استان فارس از کسب عنوان این شهرستان به اولین منطقه ویژه گردشگری در کشور خبر داد.

جواد واحدی امروز پنج شنبه بیستم مهر در جلسه شورای اداری شهرستان سپیدان اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های کم نظیر گردشگری این شهرستان و پیگیری‌های نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی با کسب عنوان منطقه ویژه گردشگری برای سپیدان موافقت شد.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان سپیدان به‌عنوان منطقه ویژه گردشگری معرفی‌شده است برنامه‌هایی نیز برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر گردشگری تصریح کرد: رئیس‌جمهور همواره بر موضوع گردشگری و اولویت دادن به این مقوله مهم در تمام تصمیم‌گیری‌ها بعنوان تحرک بخش اقتصاد کشور تأکید داشته و اکنون این صنعت در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد.

واحدی ادامه داد: دولت سیزدهم در جهت توسعه گردشگری تمام قد ایستاده است و سعی شده جایگاه این صنعت هم برای مسئولین وهم مردم به‌درستی تبیین شود.

وی خاطر نشان کرد: در پی قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت به صحن مجلس برده شد تا وزارتخانه شکل قانونی بگیرد و همچنین در قانون برنامه، مقوله گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی که پیش‌ازاین تنها به عنوانی کلی از آن بسنده شده بود در دو فصل از ماده ۸۴ تا ۸۶ تبیین و اقتصادمحور بودن صنایع‌دستی و گردشگری در شاخه‌های مختلف آن تشریح شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری