کد خبر:7893
پ

انعقاد هفت تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری در رویداد بزرگ دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز با اعتبار ۱۴۰هزار میلیارد ریال

هفت تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی نظیر تفریحی، گردشگری، تجاری و مسکونی در رویداد بزرگ “دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری  در شیراز” (با رویکرد بین‌المللی)  با اعتبار ۱۴۰هزار میلیارد ریال منعقد شد. به گزارش افتخار میهن به نقل از شهرداری شیراز، هفت تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی نظیر تفریحی، گردشگری، تجاری و مسکونی […]

هفت تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی نظیر تفریحی، گردشگری، تجاری و مسکونی در رویداد بزرگ “دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری  در شیراز” (با رویکرد بین‌المللی)  با اعتبار ۱۴۰هزار میلیارد ریال منعقد شد.

به گزارش افتخار میهن به نقل از شهرداری شیراز، هفت تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی نظیر تفریحی، گردشگری، تجاری و مسکونی با حضور شهردار شیراز، رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر، معاون مالی و اقتصادی، معاون شهرسازی و معماری و جمعی از سرمایه‌گذاران در رویداد بزرگ “دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری  در شیراز” (با رویکرد بین‌المللی) با اعتبار ۱۴۰هزار میلیارد ریال منعقد شد.

شهردار شیراز در این نشست با تأکید بر اینکه هدف اصلی از انعقاد تفاهم‌نامه‌های ‌مختلف، خدمت‌رسانی به مردم به عنوان یک اصل است، گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری یکی از دغدغه‌های اصلی در شیراز است و در این راستا تفاهم‌نامه احداث تله کابین منعقد شد که برای مردم شیراز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 محمدحسن اسدی احداث شهربازی، تله‌کابین، باغ پرندگان، پارک آبی و اکواریوم را از خواسته‌های شهروندان برشمرد و افزود: در این راستا قرارداد احداث اکواریوم با یک شرکت ترکیه‌ای قطعی شده است، امروز پروژه کلنگ‌زنی می‌شود و شاهد آغاز عملیات اجرایی آن هستیم.

او با تأکید بر اینکه تفاهم‌نامه‌ها پس از انعقاد برای اجرایی شدن نیازمند پیگیری هستند، گفت: بخشی از تفاهم‌نامه‌هایی که سال گذشته منعقد کردیم، اجرایی شد؛ به عنوان مثال تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری با بانک شهر با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومان پیگیری و تاکنون بیش از پنج هزار میلیارد تومان آن محقق شده است.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز با اشاره به انتصاب رئیس جدید سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری گفت: با توجه به تجارب و پیشینه حضور “هومان معصومی” در حوزه‌های مختلف مالی و اقتصادی شهرداری از او می‌خواهم که با جدیت و به صورت روزانه روند تفاهم‌نامه‌ها را پیگیری کنند تا ظرف مدت دو ماه به تصویب شورای اسلامی شهر و مرحله عملیاتی برسند.

اسدی اضافه کرد: شورای اسلامی شهر شیراز و کمیسیون کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری نگاهی تعاملی و دغدغه پیشرفت و توسعه شهر را دارند و در این راستا خواستارم که از تفاهم‌نامه‌ها حمایت کنند تا پس از تصویب به مرحله اجرایی برسند.

 معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز نیز در این نشست گفت: هفت تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری با رویکردهای مختلف تفریحی، گردشگری، تجاری، مسکونی و … در دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری شیراز منعقد شد.

حمیدرضا اسماعیلی در تشریح این تفاهم‌نامه‌ها افزود: تفاهم‌نامه همکاری با شرکت خارجی رستا جهت احداث پروژه تله‌کابین، تفاهم‌نامه همکاری با شرکت جهاد نصر فارس در راستای ایجاد پروژه‌های گردشگری، تفاهم‌نامه با شرکت عمران و توسعه فارس به منظور احداث شهرک صنعتی خصوصی، تفاهم‌نامه با شرکت مسکن جنوب درخصوص پروژه مشارکت و سرمایه‌گذاری احداث مجتمع یاران واقع در محدوده منطقه ۶ از جمله این تفاهم‌نامه‌ها است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز گفت: تفاهم با خانه صنعت، معدن و تجارت؛ تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و تفاهم نامه همکاری با اتاق تعاون استان فارس به منظور استفاده از توانمندی این مجموعه‌ها در راستای جذب سرمایه گذار داخلی و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف از جمله تفاهم‌نامه هایی بود که به امضای مجموعه مدیریت شهری و طرفین رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری