کد خبر:7742
پ

با هدف صرفه‌جویی در مصرف آب انجام شد؛ استفاده از تکنولوژی پوشش‌های مشبک بتنی محافظ خاک در اصفهان

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف آب،جلوگیری از فرسایش خاک و کنترل روان‌آب پس از بارندگی‌ها سازه‌های مشبک بتنی محافظ خاک جایگزین گوم بتنی یا سفالی می‌شود. به گزارش افتخار میهن به نقل از ایمنا، مجید عرفان‌منش اظهار کرد: اجرای سازه‌های مشبک بتنی محافظ خاک توسط سازمان پارک‌ها […]

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف آب،جلوگیری از فرسایش خاک و کنترل روان‌آب پس از بارندگی‌ها سازه‌های مشبک بتنی محافظ خاک جایگزین گوم بتنی یا سفالی می‌شود.

به گزارش افتخار میهن به نقل از ایمنا، مجید عرفان‌منش اظهار کرد: اجرای سازه‌های مشبک بتنی محافظ خاک توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان در سطح این کلان‌شهر آغاز شد.

وی ادامه داد: از مزایای استفاده از پوشش‌های مشبک بتنی بهره‌گیری از شیب‌های تند اطراف اتوبان‌ها، امکان استقرار گیاه، صرفه‌جویی در مصرف آب، جلوگیری از فرسایش خاک و کنترل روان آب پس از بارندگی‌ها است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: از دیگر دلایل جایگزینی سازه‌های مشبک بتنی می‌توان به قیمت کمتر نسبت به موارد مشابه، کارایی بیشتر و ایجاد زیبایی بصری نام برد.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته برای استقرار گیاه در شیب، از دیواره‌های مالون یا گوم بتنی یا سفالی استفاده می‌شد که زیبایی بصری نداشت و برای ساخت و جابه‌جایی آن انرژی زیاد صرف می‌شد، بر این اساس سازه‌های بتنی جایگزین این سازه‌ها شد.

عرفان‌منش گفت: ابعاد حفره‌های استفاده شده در این پروژه ۴۰ در ۴۰ سانتی متر و قابل تغییر است و به دلیل اینکه داخل حفره‌ها سطح زیرین ندارد، با افزایش ابعاد حفره‌ها، امکان کاشت درخت و درختچه در آن وجود دارد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر اجرای سازه‌های مشبک بتنی محافظ خاک در دو فضای دو هزار متری در مناطق ورودی سپاهان‌شهر و بزرگراه چمران آغاز خواهد شد.

وی اظهار کرد: از جمله مزیت‌های سازه‌های مشبک بتنی سرعت بیشتر در اجرای عملیات و کاهش تخریب خاک، قابلیت کاشت درخت و درختچه و آبیاری با سیستم قطره‌ای است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری