کد خبر:9502
پ

برنامه‌ریزی برای رشد۲۶درصدی مراکز و۵۳ درصدی خطوط معاینه فنی کشورتا پایان سال۱۴۰۶

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ برنامه پنج ساله دوم ایجاد و گسترش مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور و رشد ۲۶ درصدی تعداد مراکز و ۵۳ درصدی تعداد خطوط تا پایان سال ۱۴۰۶ از سوی این‌سازمان خبرداد. به گزارش افتخار میهن به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سید […]

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ برنامه پنج ساله دوم ایجاد و گسترش مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور و رشد ۲۶ درصدی تعداد مراکز و ۵۳ درصدی تعداد خطوط تا پایان سال ۱۴۰۶ از سوی این‌سازمان خبرداد.

به گزارش افتخار میهن به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سید سجاد انوشه اعلام کرد: در راستای اجرایی شدن تبصره ذیل ماده ۲، دستورالعمل ماده ۳ آیین نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو، پیش ازاین برنامه­های پیشنهادی از استانداری‌های سراسر کشور اخذ و بر اساس آن جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان کارگروه‌های استانی معاینه فنی سراسر کشور با موضوع برنامه دوم پنج ساله ایجاد و گسترش مراکز معاینه فنی خودروهای سبک تشکیل شد.
وی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن شاخص­های فنی و اقتصادی، برنامه نهایی پس از تصویب،  از سوی رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به استانداران  سراسر کشور ابلاغ گردید. وکارگروه‌های استانی معاینه فنی هر استان می توانند برنامه مصوب خود را در پنل کاربری سیمفای مربوط به استان خود مشاهده نمایند.
انوشه  افزود تا پایان برنامه پنج ساله نخست در انتهای سال ۱۴۰۱، در مجموع ۶۸۴ مرکز معاینه فنی خودروهای سبک با ۸۹۳ خط در سراسر کشور در حال فعالیت بوده‌اند که با اجرای این طرح و در صورت تحقق تمامی ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در پایان سال ۱۴۰۶، تعداد مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور به ۸۶۴ مرکز و ۱۳۶۴ خط افزایش خواهد یافت که درآن‌صورت، رشد ۲۶ درصدی تعداد مراکز و ۵۳ درصدی تعداد خطوط محقق خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه افزایش تعداد مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در کشور به صورت مستقیم در افزایش تعداد مراجعات خودروها به این مراکز و در نتیجه افزایش آمار تردد خودروهای ایمن و کم‌آلاینده در کشور اثرگذار است، این امر را گام مهمی در تحقق اهداف مندرج در قانون هوای پاک دانست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری