کد خبر:11765
پ

برگزاری رویدادهای فطرانه در بافت تاریخی یزد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد از برگزاری ویژه‌برنامه‌های فطرانه در بافت تاریخی یزد خبر داد. سید محمد رستگاری اظهار کرد: به منظور معرفی یزد و میراث کهن این دیار به مخاطبان و افزایش شور و نشاط اجتماعی، ۱۱ رویداد و ویژه‌ برنامه گردشگری در این ایام در یزد برگزار می شود. مدیرکل میراث‌فرهنگی، […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد از برگزاری ویژه‌برنامه‌های فطرانه در بافت تاریخی یزد خبر داد.

سید محمد رستگاری اظهار کرد: به منظور معرفی یزد و میراث کهن این دیار به مخاطبان و افزایش شور و نشاط اجتماعی، ۱۱ رویداد و ویژه‌ برنامه گردشگری در این ایام در یزد برگزار می شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد با اشاره به اینکه این رویدادها طی روزهای ۲۲ تا ۲۴ فروردین‌ماه جاری به همت کمیته‌های تخصصی گردشگری در بافت تاریخی برگزار می‌شود، اضافه کرد: رویداد گردشگری کودک با عنوان کودکانه فطرانه، رویداد یزد کهن، رویداد یک دنیا در فهرج با حضور بانوان کارآفرین محلی و با محوریت صنایع‌دستی و غذاهای محلی، ورزش‌ها و بازی‌های بومی –محلی روستای فهرج، رویداد راهینو باهدف معرفی مسیرهای جدید پیاده‌روی گردشگری در بافت تاریخی شامل برگزاری تور آشناسازی مسیری جدید در بافت تاریخی و قصه‌گویی صنایع‌دستی سنتی یزد، اجرای سرود و نمایش خیابانی، معرفی گردشگری تعالی‌بخش؛ مذهبی – معنوی، مقاومت، رویداد چقدر یزد را می‌شناسیم؟ و معرفی نوشیدنی‌های اصیل و سنتی یزدی از مهم‌ترین رویدادهای تعطیلات عید سعید فطر در بافت تاریخی یزد است.

رستگاری با تأکید بر آمادگی استان برای پذیرش مسافران و گردشگران تعطیلات عید سعید فطر، افزود: فراهم‌کردن بهترین شرایط برای برگزاری رویدادها در استان می‌تواند منجر به طولانی شدن مدت اقامت گردشگران، بازدید از سایر مقاصد گردشگری و جاذبه‌های استان شود و همین امر اهمیت رویدادها را در رشد و توسعه صنعت گردشگری نشان می‌دهد.

شبنم شیرازی میگون ۱۴۰۲/۱/۲۱

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری