کد خبر:11667
پ

بنای تاریخی شاطر گنبد در روستای صومعه شهرستان اردبیل احیا شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از اتمام مرمت بنای تاریخی شاطر گنبد و برنامه‌ریزی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در جهت احیای این بنای تاریخی خبر داد. حسن محمدی‌ادیب، صبح امروز چهارشنبه پانزدهم فروردین در بازدید از بنای تاریخی شاطر گنبد اظهار کرد: مرمت بنای تاریخی شاطر گنبد در سال گذشته به پایان رسید […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از اتمام مرمت بنای تاریخی شاطر گنبد و برنامه‌ریزی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در جهت احیای این بنای تاریخی خبر داد.

حسن محمدی‌ادیب، صبح امروز چهارشنبه پانزدهم فروردین در بازدید از بنای تاریخی شاطر گنبد اظهار کرد: مرمت بنای تاریخی شاطر گنبد در سال گذشته به پایان رسید و این بنا اکنون آماده بازدید علاقه‌مندان و سایر اقدامات پیرامونی است.

وی افزود: مرمت این بنا شامل احیای گنبد آن، مرمت دیواره‌ها و سنگ‌فرش محوطه بنا بوده که توسط اداره کل میراث‌فرهنگی به اتمام رسید و با قول مساعد فرماندار اردبیل مسیر دسترسی بنا نیز از سوی فرمانداری اجرا خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به لزوم همکاری اهالی و دهیاری روستای صومعه برای حفظ و نگهداری از این بنا تاکید کرد: همچنین اداره کل میراث‌فرهنگی استان تلاش می‌کند با جذب سرمایه‌گذار و اجرای پروژه‌های گردشگری در محوطه این مجموعه شرایط را برای رونق گردشگری در این منطقه فراهم کند.

محمدی‌ادیب ادامه داد: بنای شاطر گنبد یک اثر تاریخی مربوط به دوره ایلخانی است که در روستای صومعه شهرستان اردبیل قرار دارد و در سال ۱۳۸۱ با شماره ثبت ۶۱۸۹ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری