کد خبر:9536
پ

بهره‌برداری از زیرسیستم امداد گیاه در حوزه فضای سبز شهری مشهد

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از راه‌اندازی سامانه امداد گیاه با هدف امکان مشارکت شهروندان در نگهداشت فضای سبز این کلان‌شهر خبر داد. محمدرضا سمیعی با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی امداد گیاه اظهار کرد: سامانه جامع فضای سبز شهرداری مشهد به نشانی https://gsms.mashhad.ir متشکل از هفت زیرسیستم است که بنا به […]

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از راه‌اندازی سامانه امداد گیاه با هدف امکان مشارکت شهروندان در نگهداشت فضای سبز این کلان‌شهر خبر داد.

محمدرضا سمیعی با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی امداد گیاه اظهار کرد: سامانه جامع فضای سبز شهرداری مشهد به نشانی https://gsms.mashhad.ir متشکل از هفت زیرسیستم است که بنا به درخواست معاونت خدمات و محیط زیست شهری بخشی جدید با نام «امداد گیاه» به این سامانه افزوده شده است.

وی افزود: شهروندان با ثبت درخواست در این زیر سیستم امکان دریافت مشاوره در خصوص نگهداری گیاهان آپارتمانی را دارند، همچنین امکان ثبت درخواست سم‌پاشی برای درختان آفت‌زده مقابل ملک و مشاوره برای درختان داخل ملک نیز در اختیار قرار دارد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: شهروندان با تکمیل یک فرم ساده درخواست خود را در سیستم مذکور ثبت و تمام مراحل فرایند به‌صورت مکانیزه و موازات با اطلاع‌رسانی پیامکی در گام‌های مختلف گزارش شود.

سمیعی تصریح کرد: تسریع در پاسخگویی به شهروندان، در دسترس بودن فایل‌های راهنمای نگهداری گیاهان آپارتمانی و باغچه‌ای قبل از ثبت درخواست، گزارش‌گیری از درخواست‌های پرتکرار در راستای آموزش‌های بیشتر، گزارش‌گیری از شهروندان سبز به تفکیک مناطق، ارائه گزارش‌های آماری از میزان مشارکت شهروندان در نگهداری گیاهان و فضای سبز، کاهش و حذف تردد شهروندان به مراکز امداد گیاه به‌صورت حضوری از جمله دستاوردهای راه‌اندازی این فرایند مکانیزه است.

وی گفت: این خدمت شهروندی از طریق درگاه شهرداری هوشمند مشهد، به نشانی sm.mashhad.ir در دسترس است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری