کد خبر:11489
پ

به همت مدیریت شهری ارومیه، جشنواره فرهنگی هنری بیدمشک برگزار می شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه از برگزاری جشنواره فرهنگی و گردشگری بیدمشک خبر داد. محمد نقی‌پور از برگزاری جشنواره بیدمشک در ارومیه خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره فرهنگی و گردشگری از پنجم تا هفتم فروردین برگزار خواهد شد. وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره توجه به برندسازی شهری محصول بیدمشک در […]

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه از برگزاری جشنواره فرهنگی و گردشگری بیدمشک خبر داد.

محمد نقی‌پور از برگزاری جشنواره بیدمشک در ارومیه خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره فرهنگی و گردشگری از پنجم تا هفتم فروردین برگزار خواهد شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره توجه به برندسازی شهری محصول بیدمشک در ارومیه بوده که محصولات فرعی آن اعم از عرق و نقل بیدمشک از سوغاتی‌های معروف و محبوب این شهر است که عرق آن خاصیت درمانی نیز دارد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه با بیان اینکه بیدمشک و آئین‌های چیدن، فروش و عرق‌گیری آن جز فرهنگ و سنن ارومیه شده، تصریح کرد: همه ساله در آستانه نوروز و چندین روز پس از نوروز شاهد مراسمات مرتبط با بیدمشک در منازل شهروندان هستیم که ضرورت برگزاری چنین جشنواره‌ای را دوچندان می‌کند.

نقی‌پور با اشاره به اینکه مدیریت شهری در راستای ارج نهادن به فرهنگ مردم ارومیه حتی اقدام به کاشت درختان بیدمشک در سطح کرده و شکوفه‌های بیدمشک که پیش‌پیشا نامیده می‌شوند، همه ساله در این ایام معابر شهر را عطرافشانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: از وظایف مدیریت شهری همچنین برگزاری جشنواره‌هایی برای فرهنگ و فولکلور ساکنان محدوده شهری ارومیه بوده که این فرهنگ و فولکلور نه تنها از دهه‌ها بلکه سده‌های گذشته تا کنون در سطح شهر تداوم داشته است که باید احیا و تداوم داشته باشند.

وی گفت: جشنواره بیدمشک در خیابان دفاع مقدس و محوطه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار خواهد شد و علاقمندان به شرکت در آن می‌توانند همه روزه در طول ایام برگزاری جشنواره در آن حضور یافته و از بخش‌های متنوع فرهنگی، هنری و فولکلوریک آن بهره‌مند شده و بازدید کنند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته در تلاش هستیم تا سال‌های آینده این جشنواره به صورت ملی و حتی بین المللی برگزار شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری