کد خبر:9044
پ

به همت مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی برگزار شد ، نشست “هوش مصنوعی در شهر”

پنجمین نشست هم‌اندیشی با موضوع «هوش مصنوعی در شهر» با حضور غلامحسین رضایی سرپرست شهرداری شهرضا ، مهدی جاوری رئیس کمیسیون فرهنگی و نایب رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا و معاونین و کارشناسان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شد. به گزارش افتخار میهن به نقل از […]

پنجمین نشست هم‌اندیشی با موضوع «هوش مصنوعی در شهر» با حضور غلامحسین رضایی سرپرست شهرداری شهرضا ، مهدی جاوری رئیس کمیسیون فرهنگی و نایب رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا و معاونین و کارشناسان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شد.

به گزارش افتخار میهن به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، نشست‌های هم‌اندیشی مرکز مطالعات در راستای هم‌افزایی و بهره‌گیری از درس‌آموخته‌ها و به اشتراک‌گذاری تجارب و با هدف شکل‌گیری مفاهیم و ایده‌های جدید، شناسایی فرصت‌ها و بررسی مسائل و چالش‌های روز حوزه مدیریت شهری و روستایی کشور برگزار می شود.
درابتدای نشست سرپرست شهرداری شهرضا در خصوص موقعیت و ظرفیت های شهرداری شهرضا به عنوان شهری هوشمند در آینده خبر داد و اعلام نمود که ضمن اقدامات کنونی که در حوزه الکترونیکی نمودن و هوشمند سازی شهر شهرضا در خصوص گردشگری شهری و ایمنی صورت پذیرفته، در آینده نزدیک نیز اقدام به شناسایی مسائل مهم شهر و بهره‌گیری از هوش مصنوعی در حل این مشکلات خواهیم نمود.
فرانک یوسفی ارائه دهنده تجربه شهرداری شهرضا درخصوص هوشمندسازی این شهر، با تشریح مبانی و مفاهیم هوش مصنوعی، تجارب سایر کشورها، و راهکارهای پیشنهادی برای توسعه آتی یک شهر با رویکرد هوش مصنوعی تجربه شهرداری شهرضا را در خصوص شبیه سازی تور گردشگری شهرضا و شبیه‌سازی مدیریت بحران سیل و زلزله با هدف آموزش به شهروندان ارائه کرد.
وی همچنین ضمن معرفی شهرضا به عنوان شهر ملی سفال، پروژه سه بعدی تحت عنوان سفالگری هوشمند با استفاده از عینک متاورس و پروژه سه بعدی دیگری تحت عنوان گردشگری مجازی با استفاده از پهباد به دو زبان فارسی و انگلیسی ارائه نمود.
در پی این سلسله نشست‌ها نشست‌ ششم هم‌اندیشی با موضوع “رویکردهای نوین به آموزش” در هفته آتی در مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری  و روستایی برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری