کد خبر:11234
پ

تالاب «برم الوان بهمئی» ثبت بین‌المللی شد

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد از ثبت تالاب «برم الوان بهمئی» در کنوانسیون بین‌المللی رامسر خبر داد. اسلام جاودان‌خرد صبح امروز شنبه چهاردهم بهمن در جمع خبرنگاران از کسب یک افتخار بین‌المللی دیگر برای محیط‌زیست استان در حوزه تالاب خبر داد و اظهار کرد: با تلاش‌های فراوانی که توسط تیم مدیریتی استان و سازمان […]

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد از ثبت تالاب «برم الوان بهمئی» در کنوانسیون بین‌المللی رامسر خبر داد.

اسلام جاودان‌خرد صبح امروز شنبه چهاردهم بهمن در جمع خبرنگاران از کسب یک افتخار بین‌المللی دیگر برای محیط‌زیست استان در حوزه تالاب خبر داد و اظهار کرد: با تلاش‌های فراوانی که توسط تیم مدیریتی استان و سازمان صورت گرفت، خوشبختانه تالاب «بَرم الوان بهمئی» در کنوانسیون رامسر ثبت بین‌المللی شد.

وی ضمن تبریک این افتخار بین‌المللی به مردم طبیعت دوست شهرستان بهمئی، محیط‌زیست استان و کشور، افزود: ثبت جهانی این تالاب زمینه را برای دریافت کمک‌های بین‌المللی به تالاب فراهم می‌کند.

مدیرکل محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: کنوانسیون بر حفاظت و بهره‌برداری معقول از تالاب‌ها به ویژه در راستای فراهم کردن زیستگاهی برای پرندگان آبزی و کنار آبزی تاکید می‌کند و افزایش نگرش‌ها در تمام ابعاد حفاظت و بهره‌برداری معقول و پایدار از تالاب‌ها را در بر می‌گیرد و تالاب‌ها را در زمره اکوسیستم‌هایی می‌داند که در حفاظت از تنوع زیستی و رفاه جامعه بشری اهمیت فوق‌العاده‌ای دارند.

شایان ذکر است معاهده بین‌المللی کنوانسیون‌های محیط‌زیستی جهان مشهور به نام کنوانسیون رامسر در سال ١۹۷١ میلادی (۱۳۴۹ خورشیدی) با حضور رؤسای محیط‌زیست ١۸ کشور و مسئولان برخی نهادهای بین‌المللی از جمله فائو، یونسکو، اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) و صندوق جهانی طبیعت (WWF) شکل گرفت و اکنون این پیمان دو هزار و ۴۱۲ مکان به وسعت بیش از ۲۵۴ هزار هکتار در ۱۷۱ کشور را پوشش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری