کد خبر:11215
پ

«تالاب صالحیه» و «رودخانه شور» صاحب سند می‌شود

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: علاوه بر رودخانه کرج و رودخانه شور، موضوع صدور سند سایر رودخانه‌های استان و تالاب صالحیه به نام دولت نیز در دستور کار قرار گرفته است. به گزارش افتخار میهن به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، نشست شورای قضائی و شورای اطلاع رسانی استان البرز با حضور […]

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: علاوه بر رودخانه کرج و رودخانه شور، موضوع صدور سند سایر رودخانه‌های استان و تالاب صالحیه به نام دولت نیز در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش افتخار میهن به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، نشست شورای قضائی و شورای اطلاع رسانی استان البرز با حضور اعضا در حوزه ریاست دادگستری کل استان البرز با موضوع ارائه گزارش در مورد «وضعیت صدور اسناد کاداستر مطابق برنامه عملیاتی»، «وضعیت زندان‌ها و زندانیان»، «بهره‌برداری از ارتباط مکانیزه پزشکی قانونی و علوم پزشکی» و «هماهنگی و انسجام بخشی اطلاع رسانی‌ها دستگاه‌های تابعه در استان» برگزار شد.

حسین فاضلی هریکندی، رئیس شورای قضائی استان البرز در ابتدای این نشست ضمن تقدیر از اقدامات اعضا شورای قضائی استان البرز در زمینه ارائه خدمات به مردم با وجود کمبودها و مشکلات موجود در استان، اظهار کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب و رئیس قوه قضائیه بارها تاکید کرده‌اند جلب رضایت مردم، مهمترین اولویت است و باید همه اقدامات در جهت خدمت به مردم و جلب رضایت آن‌ها است.

وی با اشاره به فضای توأم با وحدت، هماهنگی و هم‌افزایی میان دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه در استان البرز، افزود: اجرا و تحقق بسیاری از برنامه‌ها منوط به همکاری مشترک و بین دستگاهی است؛ کما اینکه در برنامه‌های عملیاتی امسال که از قوه قضائیه نیز ابلاغ شد اجرای بخش زیادی از محورها به ارتباط و تعامل دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه با یکدیگر متکی است.

رئیس کل دادگستری استان البرز صدور اسناد کاداستر اراضی ملی، موضوع انتقال زندان رجایی شهر کرج از استان البرز که یکی از مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه به استان بود و اجرای دستورات رئیس قوه قضائیه مبنی بر شناسایی و دستگیری سریع متهمان و رسیدگی به پرونده مسمومیت‌های ناشی از مشروبات الکلی مسموم و پرونده قتل مرحوم مهرجویی و همسر وی را از مصادیق این همکاری‌ها دانست و تاکید کرد: این مهم با تعامل نزدیک ادارات کل بازرسی، تعزیرات حکومتی استان، زندان‌ها و پزشکی قانونی استان با دادگستری کل استان البرز به سرانجام رسید.

فاضلی هریکندی صدور سند تمام طول مسیر رودخانه کرج و نیز بخش عمده رودخانه شور به نام دولت با نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای استان البرز را یکی دیگر از اقدامات مهم با پیگیری دادگستری در استان عنوان کرد و ادامه داد: این اقدام کار بزرگی بود که با مصوبات شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان البرز با تعامل و همکاری ادارات کل ثبت اسناد و املاک، شرکت آب منطقه‌ای، منابع طبیعی و بازرسی کل استان با دادگستری کل استان البرز به سرانجام رسید.

وی تاکید کرد: علاوه بر رودخانه کرج و رودخانه شور، موضوع صدور سند سایر رودخانه‌های استان و تالاب صالحیه به نام دولت نیز در دستور کار قرار گرفته است.

در این نشست رئیس کل دادگستری استان البرز از اقدامات انجام شده اداره کل پزشکی قانونی استان البرز در ایجاد بستر ارتباط مکانیزه با دانشگاه علوم پزشکی؛ اقدامات اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی استان در اشتغال زندانیان و بازداشت‌های کوتاه مدت تقدیر کرد و به اداره کل تعزیرات حکومتی مأموریت داد در ایام پایان سال، نظارت بیشتری بر گران‌فروشی و کم‌فروشی واحدهای صنفی داشته باشد و به دادستان‌های حوزه‌های قضائی استان البرز هم دستور داد با تعزیرات حکومتی استان در مورد نظارت بر بازار همکاری لازم را داشته باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری