کد خبر:8800
پ

تشکیل دبیرخانه عملیاتی کردن تفاهم‌نامه خواهرخواندگی مشهد و کربلا

شهردار مشهد از تشکیل دبیرخانه پیگیری و عملیاتی کردن تفاهم‌نامه خواهرخواندگی مشهد و کربلا خبرداد. به گزارش افتخار میهن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضاقلندرشریف در گفت‌وگو با سیدحسن محمدعلی شریفی، شهردار کربلا افزود: بعد از امضاء تفاهم‌نامه خواهرخواندگی میان دو شهر کربلا و مشهد استاندار خراسان رضوی و ما در شهرداری […]

شهردار مشهد از تشکیل دبیرخانه پیگیری و عملیاتی کردن تفاهم‌نامه خواهرخواندگی مشهد و کربلا خبرداد.

به گزارش افتخار میهن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضاقلندرشریف در گفت‌وگو با سیدحسن محمدعلی شریفی، شهردار کربلا افزود: بعد از امضاء تفاهم‌نامه خواهرخواندگی میان دو شهر کربلا و مشهد استاندار خراسان رضوی و ما در شهرداری به‌صورت مستمر پیگیر اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: در همین راستا دبیرخانه‌ای برای پیگیری و اجرایی کردن تفاهم‌نامه در شهرداری مشهد راه‌اندازی و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل شهرداری به‌عنوان مسئول ویژه پیگیری اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه تعیین‌شده است.

شهردارمشهد بابیان اینکه تفاهم‌نامه خواهرخواندگی دو شهر کربلا و مشهد دارای ۱۸بند و دو تبصره است اظهار کرد: دراین بندها و تبصره‌ها ظرفیت‌های دو شهر جهت همکاری‌های دوجانبه و تبادل تجربیات موردتوجه قرارگرفته است.

قلندر تصریح کرد: امیدواریم با تعامل و هماهنگی خوبی که میان شهرداری‌های مشهد و کربلا وجود دارد شاهد عملیاتی شدن مفاد تفاهم‌نامه و نزدیک‌تر کردن قلوب مردم این دو شهرکه باوجود مضجع نورانی امام رضا(ع) و امام حسین(ع) به هم گره‌خورده است باشیم.

وی ادامه داد: طبق این تفاهم‌نامه مراودات مشهد و کربلا در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، فنی و مهندسی در حوزه مدیریت شهری مستحکم‌تر خواهد شد. لذا پیشنهاد می‌کنم برای سرعت بخشیدن به روند کار بعد از ایام اربعین و دهه آخرصفر نشست مجددی در این زمینه انجام شود.

شهردار مشهد با اشاره به در پیش بودن ایام پیاده‌روی بزرگ اربعین نیز اظهار کرد: برای خدمات‌رسانی مناسب به زائران اربعین ستادهایی در ایران برای کمک به همکارانمان در شهرداری‌ شهرهای نجف و کربلا جهت خدمات‌رسانی به زائران از ماه‌های گذشته تشکیل و جلسات هماهنگی متعددی دراین زمینه برگزارشده است.

قلندرتصریح کرد: طبق هماهنگی‌های انجام‌شده میان مسئولان دولت ایران و عراق شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران موظف شده‌اند تا در کمک به خدمات‌رسانی به زائران اربعین در عراق حضورداشته باشند که دراین راستا تقسیم وظایف انجام و شهرداری‌ها زیر نظر شهرداری‌های نجف و کربلا به زائران در اربعین خدمات‌رسانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: طبق تقسیم‌کاری انجام‌شده، شهرداری مشهد در عراق بخشی از حمل‌ونقل زائران را برعهده‌گرفته و در شهر نجف نیز با شهرداری این شهر جهت خدمت‌رسانی به زائران اربعین در حوزه خدمات شهری همکاری خواهد کرد. دراین میان اگر شهرداری کربلا نیز نیاز به کمک داشته باشد آماده همکاری با شهرداری این شهر را داریم هرچند که همکارانمان از شهرداری سایر شهرها در کربلا حضور دارند.

شهردارمشهد افزود: در کنار کمک به خدمات‌رسانی به زائران اربعین در شهر نجف، شهرداری مشهد در ایام دهه پایانی صفر پذیرای خیل عظیم زائران و عزاداران وفات حضرت رسول(ص) و شهادت علی بن موسی‌الرضا(ع) از سراسر ایران و سایر کشورها از جمله عراق است .

قلندر اضافه کرد: طبق پیش‌بینی‌ها در این ایام پذیرای حدود ۱۰میلیون زائر که بخشی به‌صورت پیاده به شهر مشهد می‌آیند خواهیم بود در همین راستا از جنابعالی دعوت می‌کنیم دراین ایام برای زیارت و مشاهده ظرفیت های شهرداری در خدمت رسانی به زائران به مشهد مشرف شوید.

وی ادامه داد: به نمایندگی از طرف مردم ایران به‌ویژه مجاوران حضرت رضا(ع) در شهر مشهد لازم می‌دانم از تلاش‌های شهرداری کربلا و نجف برای خدمات‌رسانی به زائران در پیاده‌روی عظیم اربعین تشکر کنم.

همچنین سید حسن محمدعلی شریفی شهردار کربلا، نیز دراین نشست با اشاره به تفاهم‌نامه خواهرخواندگی کربلا و مشهد گفت: خوشبختانه تعامل و روابط خوبی میان شهرداری کربلا و شهرداری مشهد وجود دارد.

وی افزود: به امضاء تفاهم‌نامه با شهرداری مشهد افتخار می‌کنیم و معتقدیم در چهارچوب این تفاهم‌نامه همکاری‌های اجتماعی و فرهنگی میان دو شهرتعمیق و تبادل تجربیات فنی و مهندسی در حوزه‌های مدیریت شهری افزایش پیدا خواهد کرد.

شریفی اضافه کرد: ما نیز در شهرداری کربلا کارگروهی را برای پیگیری اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی مشهد و کربلا تشکیل داده‌ایم که در زمینه الزامات قانونی و مالی تفاهم‌نامه فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم در چهارچوب این تفاهم‌نامه شاهد تعامل و همکاری همه‌جانبه شهرداری کربلا و شهرداری مشهد باشیم.

شهردار کربلا با بیان اینکه آمادگی لازم برای پذیرایی از زائران اربعین به‌ویژه زائران ایرانی راداریم و شهرداری کربلا تمامی امکانات خود را برای خدمات‌رسانی به زائران به کار گرفته است اظهارکرد: ما درایام اربعین به نیروی انسانی در حوزه خدمات شهری رفت‌وروب و همچنین خدمات مهندسی نیاز داریم و برای انجام هماهنگی‌های لازم با کنسولگری ایران مذاکراتی انجام‌شده است.

شریفی افزود: همچنین با توجه به گرمای هوا نسبت به راه‌اندازی پایگاه‌های پزشکی و نصب مخازن آب شرب نیز در کربلا اقدامات خوبی انجام‌شده است .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری