کد خبر:11516
پ

تعیین ۱۹ مسیر برای گردشگری نوروزی در پایتخت

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از تعیین ۱۹ مسیر گردشگری در نوروز خبر داد. امیر قاسمی در خصوص راه‌اندازی تورهای گردشگری شهرداری تهران در تعطیلات نوروز، اظهار کرد: با تأکید بر اینکه رقیب بخش خصوصی نیستیم و از آنجایی که شهرداری تهران توانایی بیشتری از بخش‌های خصوصی در حوزه گردشگری دارد، امسال تصمیم گرفتیم که […]

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از تعیین ۱۹ مسیر گردشگری در نوروز خبر داد.

امیر قاسمی در خصوص راه‌اندازی تورهای گردشگری شهرداری تهران در تعطیلات نوروز، اظهار کرد: با تأکید بر اینکه رقیب بخش خصوصی نیستیم و از آنجایی که شهرداری تهران توانایی بیشتری از بخش‌های خصوصی در حوزه گردشگری دارد، امسال تصمیم گرفتیم که همه خدماتی که از سوی شهرداری تهران ارائه می‌شود رایگان باشد و شهرداری تهران در برگزاری تورهای تهران گردی پولی شرکت نکرده است.

وی با بیان اینکه ۱۹ مسیر گردشگری پیش‌بینی در پایتخت شده است، افزود: در نقشه‌هایی که در اختیار شهروندان قرار داده می‌شود می‌توانند نسبت به انتخاب مسیرهای گردشگری اقدام کنند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه ۱۰۰ ایستگاه اطلاع رسانی و خوشامدگویی در مبادی ورودی و در مبادی خروجی سایر استان‌ها مستقر شده است که نسبت به تحویل نقشه‌های گردشگری و بن کارت‌های تخفیفی به هموطنان اقدام می‌کند، گفت: همچنین تهران میزبان ۱۸۰ «کمپر» است که نقشه‌ها در اختیار آنها قرار خواهد گرفت تا در هنگام خروج از پایتخت و ورود به استان‌های دیگر معرف تهران باشند.

ثبت اطلاعات تهران در سامانه جامع گردشگری

قاسمی بیان کرد: در سامانه جامع گردشگری، اطلاعات تهران ثبت شده است و شهروندان می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #۴۰*۱* مسیرهای گردشگری و اطلاعات گردشگری تهران را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه امسال به صورت ویژه تور «ری‌گردی» برای شهروندان پیش بینی شده است، گفت: شهروندان می‌توانند با تماس با سامانه ۱۳۷ نسبت به ثبت نام شرکت در تور «ری گردی» اقدام کنند و تا ۱۳ فروردین این ثبت نام انجام می‌شود و بعد از آن هم وطنان می‌توانند در روز تعیین شده با همراه داشتن کارت ملی به ایستگاه مترو شهرری آمده و از آنجا با اتوبوس و لیدر از جاذبه‌های دیدنی ری بازدید کنند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با تأکید بر اینکه تور «ری گردی» از ساعت ۴:۳۰ تا افطار خواهد بود، گفت: در این تور شهروندان می‌توانند از جاذبه گردشگری همچون قلعه گبری، آتشکده، کارخانه سیمان، چشمه علی و… بازدید کنند.

قاسمی در خصوص تورهای پیاده روی نیز اظهار کرد: در ساعت ۱۰ و ۱۴ هر روز لیدرها در محل‌هایی که پیش بینی شده مستقر هستند و به صورت رایگان همراه با شهروندان نسبت به بازدید از محل‌های مختلف اقدام خواهند کرد.

وی در مورد ارائه تخفیف به شهروندان در تورهای نوروزی نیز گفت: برگه‌های تخفیف شامل بازدید رایگان از موزه‌ها، خانه‌موزه‌ها و تعدادی شهربازی و… است؛ اما اتفاق مهمی که امسال رخ داد این بود که با تعدادی از هتل‌های ۱ تا ۵ ستاره رایزنی کردیم تا با تخفیف ۲۵ درصد خدمات‌شان را به مسافران نوروزی ارائه دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری