کد خبر:11441
پ

تلاش شهرداری قم برای ارتقای نشاط اجتماعی در ایام نوروز

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: در آستانه فرارسیدن بهار شهرداری قم با انجام اقدامات لازم برای فعال سازی شهربازی‌ها و امکان تفریحی شهر، تلاش کرد تا شهروندان قمی نوروز با نشاطی را تجربه کنند. مهدی اصفهانیان مقدم اظهار کرد: در آستانه بهار شهرداری قم تلاش کرد تا امکان تفریحی شهر برای پذیرایی از شهروندان […]

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: در آستانه فرارسیدن بهار شهرداری قم با انجام اقدامات لازم برای فعال سازی شهربازی‌ها و امکان تفریحی شهر، تلاش کرد تا شهروندان قمی نوروز با نشاطی را تجربه کنند.

مهدی اصفهانیان مقدم اظهار کرد: در آستانه بهار شهرداری قم تلاش کرد تا امکان تفریحی شهر برای پذیرایی از شهروندان و زائران آماده شود.

وی با اشاره به تلاش برای افتتاح شهربازی ۷۲ تن برای ایام نوروز افزود: همچنین باغ پرندگان فعال است و در بوستان علوی نیز علاوه بر ظرفیت‌های ورزشی و تفریحی سعی شده از ظرفیت‌های معنوی و فرهنگی این ماه نیز استفاده شود.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری قم گفت: در برخی از بوستان‌های شهری از جمله بوستان علوی غرفه‌های فرهنگی با همکاری سایر ارگان‌ها از جمله قرارگاه ۱۹ دی، اداره کل اوقاف و امور خیریه و آستان مقدس حضرت معصومه (س) برقرار شده است.

اصفهانیان مقدم ادامه داد: این غرفه‌ها با موضوعاتی مانند تربیت فرزندان، حجاب و عفاف، پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات دینی ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: در ایام نوروز ۲۵ ایستگاه آتش نشانی با فعالیت شبانه روزی بیش از ۵۰۰ پرسنل آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری قم گفت: روزانه حدود ۷۰۰ تن پسماند شهری با حضور بیش از سه هزار نیروی پاکبان و خدماتی به انضمام بیش از ۲۹۰ دستگاه مکانیزه از سطح شهر جا به جا می‌شود که در ایام پایانی سال حدود ۵۰ تا ۱۰۰ تن به حجم پسماندها اضافه می‌شود.

اصفهانیان مقدم ابراز کرد: ۲۸ میلیون متر مربع تنظیف و پاکسازی مناطق شهری به صورت روزانه در ایام نوروز انجام می‌شود تا چهره شهر پاکیزه بماند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری