کد خبر:9013
پ

توریسم‌درمانی، فرصتی برای رونق گردشگری و اشتغالزایی در کردستان

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات و دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: توریسم‌درمانی، فرصت خوبی برای ارزآوری، اشتغال‌زایی و رونق گردشگری در استان کردستان است که با بهره‌گیری از فرصت‌های مرزی استان این مهم امکانپذیر است. تیمور خالدی امروز چهارشنبه بیست‌ودوم شهریورماه در جلسه کارگروه گردشگری سلامت استان در سنندج اظهار کرد: استان […]

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات و دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: توریسم‌درمانی، فرصت خوبی برای ارزآوری، اشتغال‌زایی و رونق گردشگری در استان کردستان است که با بهره‌گیری از فرصت‌های مرزی استان این مهم امکانپذیر است.

تیمور خالدی امروز چهارشنبه بیست‌ودوم شهریورماه در جلسه کارگروه گردشگری سلامت استان در سنندج اظهار کرد: استان کردستان دارای نقاط قوت زیادی از جمله مراکز درمانی و پزشکان متخصص، مناطق درمانی طبیعی، ارزان بودن خدمات پزشکی و هم‌مرز بودن و اشتراکات فرهنگی و زبانی با اقلیم کردستان عراق برای جذب گردشگران سلامت است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت گردشگران اقلیم کردستان عراق برای توسعه گردشگری استان، افزود: فرصت مناسبی است که بخشی از گردشگران عراقی با ورود به کشور، در استان کردستان ماندگار شوند و برای مسافرانی هم که قصد سفر به استان‌های دیگر را دارند، برنامه‌ریزی شود.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات و دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی کردستان با بیان اینکه هم‌اکنون شش دفتر خدمات مسافرتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان مجری برگزاری تورهای گردشگری سلامت هستند، تصریح کرد: باید با هماهنگی و فعالیت آژانس‌ها و دفاتر، برای مسافرانی که با اهداف گردشگری سلامت و یا تفریح قصد ورود به کشور را دارند در داخل کردستان برنامه‌ریزی کنیم.

وی توریسم درمانی را فرصتی برای ارزآوری، اشتغال‌زایی و رونق گردشگری استان دانست و ابراز امیدواری کرد: با برگزاری نشست‌های تخصصی و کارشناسی و اجرای الگوی عملیاتی و راهبردی گردشگری سلامت بتوان در راستای توسعه گردشگری استان گام‌های محکمی برداشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری