کد خبر:11383
پ

توزیع سطل‌ تفکیک پسماند از مبدا در ادارات و مدارس قرچک

معاون خدمات شهری شهرداری قرچک گفت: با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ تفکیک پسماند از مبدا، ۱۳۲ سطل‌ تفکیک پسماند از مبدا در ادارات و مدارس شهر قرچک توزیع شد. محسن خائف از توزیع سطل‌های تفکیک پسماند زباله از مبدا در سطح ادارات و مدارس شهر قرچک با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ تفکیک پسماند از مبدأ خبر داد و اظهار […]

معاون خدمات شهری شهرداری قرچک گفت: با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ تفکیک پسماند از مبدا، ۱۳۲ سطل‌ تفکیک پسماند از مبدا در ادارات و مدارس شهر قرچک توزیع شد.

محسن خائف از توزیع سطل‌های تفکیک پسماند زباله از مبدا در سطح ادارات و مدارس شهر قرچک با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ تفکیک پسماند از مبدأ خبر داد و اظهار کرد: ۱۳۲ سطل تفکیک پسماند از مبدا با اعتبار ۱۱۶ میلیون تومان خریداری و در ادارات و مدارس شهر توزیع شده است.

وی افزود: کمک به بحران انرژی با صنعت بازیافت صورت می‌گیرد، چراکه بخش عمده‌ای از ضایعات طی سال‌های گذشته در تولید انرژی به کار گرفته می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قرچک ادامه داد: بسیاری از ضایعاتی که بدون استفاده و غیرقابل بازیافت تلقی می‌کنند می‌تواند در حوزه انرژی مورد استفاده قرار گیرد.

خائف با بیان اینکه فرآیند بازیافت شامل سه مرحله اصلی جمع‌آوری و انتقال، تفکیک، پردازش و بازیافت ضایعات است، تصریح کرد: تفکیک از مبدا فرایندی است که در مرحله نخست بازیافت صورت می‌گیرد و طی آن انواع ضایعات به دسته‌های مناسب تفکیک می‌شوند تا در ادامه بتوانند مورد استفاده قرار گیرند در غیر این صورت زباله‌ها بلااستفاده می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری