کد خبر:11639
پ

تولد نخستین گوساله گوزن زرد ایرانی در ارسنجان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان گفت: اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در سایت ۳۰۰ هکتاری تکثیر وپرورش جنگل خلیل بیگ ارسنجان مشاهده شد. حسن ابراهیمی در این خصوص اظهار کرد: این سایت با محدوده ۳۰۰ هکتاری از سال ۹۰ با تعداد هفت رأس گوزن زرد شروع به فعالیت کرده است که هم اکنون […]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان گفت: اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در سایت ۳۰۰ هکتاری تکثیر وپرورش جنگل خلیل بیگ ارسنجان مشاهده شد.

حسن ابراهیمی در این خصوص اظهار کرد: این سایت با محدوده ۳۰۰ هکتاری از سال ۹۰ با تعداد هفت رأس گوزن زرد شروع به فعالیت کرده است که هم اکنون این سایت با احتساب گوزن‌های زنده‌گیری و انتقال شده به استان‌های هم‌جوار تعداد ۱۱۸ رأس گوزن زرد خروجی داشته است.

وی ایجاد محیط ایمن برای تکثیر و پرورش گوزن زرد را یکی از مؤلفه‌های جدی برای افزایش شمار گوزن‌ها در این سایت دانست و افزود: این سایت یکی از سایت‌های موفق و به عنوان سایت مولد در کشور شناخته شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان خاطرنشان کرد: رصد و پایش مداوم منطقه و فراهم شدن امنیت، تغذیه به موقع و مدیریت بهینه از مهمترین شاخصه‌ها در رشد این گونه ارزشمند در این منطقه از کشور است.

ابراهیمی تصریح کرد: افزایش رشد ۳۰ درصدی این گونه با ارزش در سال گذشته حاکی از آن است که تمام شرایط زیستی برای این گونه تأمین شده است و انتظار خواهیم داشت که حدود ۲۵ رأس گوساله گوزن جدید به جمعیت فعلی این سایت در زایش‌های آینده در سال‌جاری به جمعیت آن اضافه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری