کد خبر:11774
پ

تولید ۲/۵ برابری زباله در جزیره قشم در تعطیلات نوروزی

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جمع‌آوری حدود هشت هزار تُن زباله و نخاله از سطح شهر قشم در تعطیلات پایان سال و نوروز ۱۴۰۳، نشانگر تولید ۲.۵ برابری زباله و نخاله‌ها در این بازه زمانی بود. سعید اکبریان با اشاره به تولید ۲/۵ برابری زباله در جزیره قشم در ایام نوروز […]

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جمع‌آوری حدود هشت هزار تُن زباله و نخاله از سطح شهر قشم در تعطیلات پایان سال و نوروز ۱۴۰۳، نشانگر تولید ۲.۵ برابری زباله و نخاله‌ها در این بازه زمانی بود.

سعید اکبریان با اشاره به تولید ۲/۵ برابری زباله در جزیره قشم در ایام نوروز اظهار کرد: باوجود حجم بالای زباله در این ایام که به واسطه حضور گردشگران تولید شده بود، چهره شهر با تلاش شبانه‌روزی نیروهای کمیته فنی، زیربنایی و خدمات شهری ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، پاکیزه و قابل تحسین بود.

وی با اعلام اینکه جمع‌آوری پنج هزار و ۱۹۹ تُن زباله و دو هزار و ۸۰۰ تُن نخاله‌های ساختمانی از سطح شهر قشم، بخشی از فعالیت این نیروهای زحمتکش محسوب می‌شود، افزود: ۲۵ خودرو ویژه حمل زباله و ۱۹ ماشین ویژه حمل نخاله در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز ۱۴۰۳ در زمینه نظافت شهر فعالیت داشتند.

رئیس کمیته فنی، زیربنایی و خدمات شهری ستاد اجرایی خدمات سفر قشم همچنین از آبیاری و نگاهداری ۷۲ هکتار فضای سبز شهر قشم با متوسط روزانه ۴۱۷ نیرو به عنوان بخش دیگری از کارهای انجام شده توسط نیروهای این کمیته در نوروز ۱۴۰۳ نام برد.

اکبریان بیان داشت: خوشبختانه میهمانان مستقر در ۱۲ کمپ‌پارک سطح جزیره جهانی قشم، با رعایت و کاهش مصرف آب، یک مدیریت ماندگار در بخش مصرف این مایه حیاتی را از خود به یادگار گذاشتند.

وی گفت: سرانه مصرف آب کشور برای هر نفر ۱۵۰ لیتر است اما گردشگران و میهمانان جزیره قشم مستقر در کمپ‌پارک‌ها، باوجود موجود بودن آب به اندازه کافی، با مدیریت خودجوش میزان مصرف آب را به ۱۰ لیتر کاهش دادند.

گفتنی است جزیره جهانی قشم به عنوان مهمترین مقصد گردشگری طبیعی جنوب کشور در طول سال و به ویژه تعطیلات نوروزی میزبان انبوه میهمانان و گردشگرانی است که از سه مسیر دریایی، هوایی و زمینی با هدف بازدید از ظرفیت‌های منحصربه‌فرد طبیعی و تاریخی، به این جزیره زیبا سفر می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری