کد خبر:10695
پ

ثبت جهانی مجموعه زندیه از اولویت‌هاست

مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنتیع دستی گفت: ثبت جهانی مجموعه زندیه شهر شیراز از اولویت‌هاست. علیرضا ایزدی در جلسه دیدار شهردار شیراز و معاونین وی با مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس اظهار کرد: یکی از مجموعه‌های بسیار ارزشمند در شیراز مجموعه زندیه است […]

مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنتیع دستی گفت: ثبت جهانی مجموعه زندیه شهر شیراز از اولویت‌هاست.

علیرضا ایزدی در جلسه دیدار شهردار شیراز و معاونین وی با مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس اظهار کرد: یکی از مجموعه‌های بسیار ارزشمند در شیراز مجموعه زندیه است که ثبت این مجموعه ارزشمند در فهرست جهانی یونسکو در دستور کار و اولویت‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار دارد.

وی بافت تاریخی شیراز را که در فهرست ملی ایران به ثبت رسیده است بافت ارزشمندی دانست و افزود: بافت تاریخی شیراز دارای برخی مشکلات است که باید شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی فارس برای رفع مشکلات و مسائل بافت با یکدیگر همکاری کنند.

مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیا میراث معنوی و طبیعی همچنین در خصوص ضوابط مربوط به بافت تاریخی شیراز خاطر نشان کرد: آمادگی داریم که ضوابط بافت را بازنگری کنیم.

ایزدی در ادامه سخنان خود یکی از پروژه‌ای مهم در شیراز را مرمت بازار وکیل برشمرد و تاکید کرد: این پروژه به عنوان یکی از پروژه‌های مهم، بر اساس یک طرح جامع باید مرمت شود.

ایجاد پنجره واحد خدمات‌رسانی در بافت تاریخی شیراز

محمدحسن اسدی شهردار شیراز در این جلسه از ایجاد یک پنجره واحد خدمات‌رسانی در بافت تاریخی شیراز و در راستای خدمات‌رسانی به مردم ساکن در بافت خبر داد.

وی افزود: آمادگی هرگونه همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس راداریم.

وی به وجود برخی مشکلات در بافت تاریخی هم اشاره کرد و با بیان این‌که باید همه دستگاه‌های متولی برای بهبود وضعیت بافت تاریخی همکاری داشته باشند، تصریح کرد: پنجره واحد خدمات‌رسانی در بافت تاریخی باید تشکیل شود تا ساکنان بافت از خدمات بهره‌مند شوند.

شهردار شیراز با اشاره به ضرورت معرفی ظرفیت‌های گردشگری شیراز در بازارهای هدف خارج از کشور، اضافه کرد: یکی از راه‌های بازاریابی حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی است که با مشارکت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در یکی از نمایشگاه‌های خارج از کشور شرکت خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری