کد خبر:10556
پ

ثبت جهانی مجموعه گردشگری زندیه شیراز با جدیت دنبال می‌شود

شهردار شیراز با اشاره به بازدید بیش از ۹۰ درصد گردشگران از مجموعه تاریخی و گردشگری زندیه، از ثبت جهانی این مجموعه ارزشمند خبر داد. محمد حسن اسدی امروز چهارشنبه سیزدهم دی در آئین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، اظهار کرد: این نمایشگاه یک رویداد بین المللی […]

شهردار شیراز با اشاره به بازدید بیش از ۹۰ درصد گردشگران از مجموعه تاریخی و گردشگری زندیه، از ثبت جهانی این مجموعه ارزشمند خبر داد.

محمد حسن اسدی امروز چهارشنبه سیزدهم دی در آئین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، اظهار کرد: این نمایشگاه یک رویداد بین المللی است و در چند ماه گذشته برای برگزاری آن تلاش بسیاری شده است.

وی افزود: شهر شیراز یک شهر جهانی با ظرفیت‌های کم نظیر و با قدمت ۶۵۰۰ سال در چهار مقطع تاریخ پایتخت سیاسی ایران بوده که آخرین دوره زندیه بوده است.

شهردار شیراز با اشاره به بازدید بیش از ۹۰ درصد گردشگران از مجموعه تاریخی و گردشگری زندیه، از ثبت جهانی این مجموعه ارزشمند خبر داد و خاطرنشان کرد: در دیدار و گفت‌وگو مجموعه مدیریت شهری با شهردار نجف مقامات کشور عراق، از شیراز به عنوان یک شهر تمیز یاد کردند.

اسدی اضافه کرد: در سال گذشته شهر شیراز یک روز آلودگی نداشت و پاک بودن شهر از افتخارات ما است.

وی با اشاره به افزایش تقاضای گردشگران برای سفر به شیراز، تصریح کرد: زیرساخت‌های گردشگری در کشور ما ضعیف است که باید به آن توجه جدی شود که یکی از موضوعات مورد توجه وزیر میراث فرهنگی به سرویس‌های بهداشتی به دلیل توجه به تأمین این زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری بوده است.

شهردار شیراز با اشاره به اجرای پروژه‌های شاخص در این کلان شهر همچون پروژه آکواریوم شیراز، بزرگترین پارک آبی کشور، باغ پرندگان، شهر بازی بزرگ شیراز اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه‌ها با هدف توسعه زیرساخت گردشگری در شیراز اجرا می‌شود.

اسدی اضافه کرد: در راستای ایجاد بازارچه هنر در شیراز با شرکت توسعه گردشگری فارس یک قرارداد منعقد شده است تا در محله سنگ سیاه که در محور تاریخی شهر شیراز قرار دارد این بازارچه در اسفند ماه افتتاح شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری و شورا برای فراهم کردن تسهیلات گردشگری آمادگی لازم دارد، گفت: تفاهم‌نامه مثلث گردشگری بین شیراز، اصفهان و یزد و شیراز، مشهد و قم، بوشهر، هرمزگان توسعه گردشگری استان‌ها را رقم خواهد زد.

شهردار شیراز افزود: شهر شیراز تنها کلان شهر کشور بوده که عضو هیأت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان و عضو هیأت مدیره متروپلیس است و بایستی در این خصوص توجه بیشتری به حوزه گردشگری و معرفی این کلان شهر صورت بگیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری