کد خبر:7973
پ

جلسه شهرداران کلانشهرهای کشور با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر لزوم مشارکت جدی شهرداری ها در تحقق شعار سال، گفت: شهرداری‌های کشور بدلیل ارتباط نزدیک و تنگاتنگ با جامعه می توانند از طریق مردمی کردن اقتصاد،‌ نقش موثری در تحقق شعار سال ایفا کنند. به گزارش افتخار میهن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معاون اول رییس […]

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر لزوم مشارکت جدی شهرداری ها در تحقق شعار سال، گفت: شهرداری‌های کشور بدلیل ارتباط نزدیک و تنگاتنگ با جامعه می توانند از طریق مردمی کردن اقتصاد،‌ نقش موثری در تحقق شعار سال ایفا کنند.

به گزارش افتخار میهن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معاون اول رییس جمهور،‌ دکتر محمد مخبر نوزدهم اردیبهشت در جلسه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، کمّی بودن و ارائه راهبرد اجرایی برای تحقق را دو ویژگی مهم انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری دانست و از شهرداران کلانشهرها خواست در زمینه مهار تورم و رشد تولید پیشنهادات اجرایی خود را ارائه دهند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به اینکه نقدینگی موجود در جامعه می تواند زمینه اختلال در بازارهای مختلف را مهیا کند، خاطرنشان کرد: اگر نقدینگی در خدمت تولید و سازندگی قرار گیرد، تحولات مثبتی در کشور ایجاد خواهد کرد و شهرداران کلانشهرها باید با تعریف پروژه‌های مختلف، زمینه مشارکت مردم و جذب نقدینگی جامعه را برای اجرای این پروژه ها فراهم سازند تا از این طریق بتوان در کاهش تورم نیز اثرگذار بود.

دکتر مخبر همچنین اظهار داشت: شهرداران کلانشهرهای کشور می توانند با ارتقای خدمات، نقش اثرگذاری در رضایتمندی عمومی داشته باشند و با شناسایی و رفع مهمترین دغدغه های مردم و حل معضلات شهری، موجبات رضایت جامعه را فراهم کنند. بنابراین دولت تمامی تلاش خود را برای رفع موانع اجرایی پیش روی خدمات رسانی به مردم توسط شهرداری ها انجام می دهد.

وی تامین و به روز رسانی تجهیزات، ناوگان حمل و نقل عمومی و ماشین آلات شهرداری ها را امری ضروری برشمرد و از شهرداران کلانشهرها خواست ضمن تعامل مناسب با وزارت کشور، امکانات مورد نیاز را از تولیدات داخلی تهیه کنند و چنانچه ظرفیت لازم برای تامین داخلی وجود نداشت از دیگر مسیرها برای تامین نیازمندی های خود اقدام کنند.

گفتنی است در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسات گذشته و رفع برخی از موانع اجرایی آنها، پیشنهادها و تصمیماتی نیز برای تسهیل و ارتقای خدمات رسانی به مردم اتخاذ شد.

برنامه ریزی برای تامین واگن های مترو، اتوبوس های برقی، تعیین تکلیف مالیات بر ارزش افزوده، نحوه پرداخت مطالبات شهرداری ها و بازپرداخت تسهیلات بانکی از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری