کد خبر:6620
پ

خط یک متروی اصفهان توسعه می‌یابد

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: توسعه خط یک متروی این کلان‌شهر تا مقابل در ورودی دانشگاه صنعتی اصفهان به طول ۵.۵ کیلومتر با پنج ایستگاه ادامه می‌یابد و در ادامه به خط شاهین‌شهر با طول حدودی ۱۴.۵ کیلومتر متصل خواهد شد. سیدمحسن واعظی‌فر اظهار کرد: به‌تازگی و پس از دستور استاندار اصفهان، […]

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: توسعه خط یک متروی این کلان‌شهر تا مقابل در ورودی دانشگاه صنعتی اصفهان به طول ۵.۵ کیلومتر با پنج ایستگاه ادامه می‌یابد و در ادامه به خط شاهین‌شهر با طول حدودی ۱۴.۵ کیلومتر متصل خواهد شد.

سیدمحسن واعظی‌فر اظهار کرد: به‌تازگی و پس از دستور استاندار اصفهان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان مقرر شد توسعه خط یک مترو که از محله عاشق‌آباد در خیابان امام خمینی (ره) آغاز و به میدان استقلال ختم می‌شود تا مقابل در ورودی دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه یابد، لذا این مسیر که به طول ۵.۵ کیلومتر است با پنج ایستگاه به عنوان توسعه خط یک مترو در نظر گرفته شده است و در ادامه به خط شاهین‌شهر با طول حدودی ۱۴.۵ کیلومتر متصل خواهد شد.

وی افزود: شهرداری شاهین‌شهر از طرف مقابل جهت احداث مترو اقدام کرده است و سازمان قطار شهری اصفهان نیز از سمت اصفهان به دستور شورای سازمان که متشکل از استاندار، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار است، توسعه خط یک مترو را در دستور کار قرار داده و طبق برآورد انجام شده اقدام به برگزاری مناقصه شد. درحال‌حاضر نحوه پرداخت منابع مالی نزد معاونت مالی و اقتصادی شهرداری است و تلاش می‌شود تا پایان سال قرارداد اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه با اشاره به روند مطلوب انجام عملیات حفاری خط دو متروی این کلان‌شهر ادامه داد: تا دوازدهم بهمن‌ماه سال‌جاری دستگاه TBM که از ایستگاه خیابان کاشانی آغاز به کار کرده است وارد ایستگاه خلجا خواهد شد لذا به دنبال آماده‌سازی شرایط هستیم که به‌خوبی دستگاه حفار وارد این ایستگاه شود.

وی ادامه داد: دستگاه TBM پس از ورود به ایستگاه خلجا طی چند هفته اورهال می‌شود و سپس به‌طرف ایستگاه امام حسین (ع) حرکت خواهد کرد که امیدواریم این اقدامات طبق برنامه‌ریزی انجام شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری