کد خبر:10978
پ

دادستان کرمان: شهرداری به گونه‌ای عمل کند که شهروندان تغییر و تحول اساسی را لمس کنند

دادستان کرمان گفت: تحقق مطالبات شهروندان باید در اولویت فعالیت‌های شهرداری قرار گیرد و لازم است مردم تغییر و تحول اساسی در سطح شهر را لمس کنند. مهدی بخشی امروز سه‌شنبه سوم بهمن در دیدار با شهردار جدید کرمان و معاونان شهرداری با تقدیر از زحمات شهردار سابق کرمان اظهار کرد: محسن تویسرکانی از مدیران […]

دادستان کرمان گفت: تحقق مطالبات شهروندان باید در اولویت فعالیت‌های شهرداری قرار گیرد و لازم است مردم تغییر و تحول اساسی در سطح شهر را لمس کنند.

مهدی بخشی امروز سه‌شنبه سوم بهمن در دیدار با شهردار جدید کرمان و معاونان شهرداری با تقدیر از زحمات شهردار سابق کرمان اظهار کرد: محسن تویسرکانی از مدیران خوش سابقه و فعال در سازمان بازرسی استان است و با اشرافی که نسبت به امور شهر دارند، قطعاً می‌توانند در انجام وظایف خود و خدمت به مردم به خوبی عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل مؤثر در وقوع جرم، محیط اجتماع و زندگی است، افزود: فضای سبز کرمان را رها نکنید، بررسی موضوعاتی از قبیل کیفیت و نحوه معماری مسکن و چگونگی شهرسازی یک شهر مبین تأثیرگذاری محیط بر بزهکاری‌است و نوع و کیفیت معماری و شهرسازی در کاهش یا افزایش وقوع جرایم تأثیر بسیاری دارد که باید این مهم را نیز مدنظر خویش قرار دهید.

دادستان کرمان با تاکید بر سرعت‌بخشی به پروژه‌ها و اقدامات عمرانی، ساماندهی متکدیان و توجه به سیستم روشنایی عمومی شهرها گفت: شهرداران برای ایجاد فضاهای قابل نظارت و جلوگیری از بافت‌های ناکارآمد و فرسوده شهری که مستعد وقوع جرم است از طریق اصالت بخشی و احیای دوباره این نواحی اهمیت بیشتری قائل شوند.

وی با اشاره به ظرفیت خوب شهردار جدید مبنی بر ایجاد وحدت و وفاق بین شورا بیان کرد: تضارب افکار و برخورد اندیشه‌های مختلف تا حدی طبیعی است اما باید در کار جمعی حدود و ثغور منافع و حقوق مردم را در نظر بگیریم و مرزهایی که قانون مشخص کرده است را رعایت کنیم.

این مقام عالی قضائی یادآور شد: در کمک به شهرداری‌ها با تشکیل کارگروه «حمایت از شهرداری‌ها در انجام وظایف و طرح‌های عمرانی» فضایی را فراهم کرده‌ایم تا موضوعات و مشکلات شهرداری‌ها در پیشبرد کارها با سرعت و نتیجه بهتری انجام شود.

وی ادامه داد: با تشکیل کارگروه مذکور، گروه ویژه قضائی را به مدد شهرداران فرستاده‌ایم و لازم است با پیگیری مستمر از حمایت‌های حقوقی و قضائی، جهت ایجاد یک شهر زیبا و درخور شأن پایتخت مقاومت جهان اسلام قدم بردارند.

بخشی افزود: کمیسیون ماده ١٠٠ همیشه مورد بحث بوده است و متأسفانه از روی دلسوزی در برخی موارد مماشات صورت می‌گیرد و نتایجی به دنبال دارد که حاکی از متضرر شدن جامعه است و ضرورت دارد از ظرفیت این کمیسیون استفاده بیشتری شود.

محسن تویسرکانی، شهردار کرمان نیز در ادامه گفت: این جمع قرار است اتفاقات خوبی را در شهر کرمان رقم بزند و قطعاً یکی از رموز شهرداران موفق، حمایت قضائی است.

وی انجام وظیفه از سوی تمام دستگاه‌های خدمات‌ رسان را ضروری دانست و تصریح کرد: شهر ما حال خوبی به‌خصوص در شب‌ها و تاریکی برخی مناطق ندارد و دستگاه‌هایی از جمله شرکت توزیع نیروی برق باید پای کار بیایند و با تأمین نور مناسب در کاهش جرایم و بهتر شدن فضای شهری کمک کنند.

شهردار کرمان تأکید کرد: اکنون فرصت آزمون و خطا نیست و برخی از مردم تمییز نمی‌دهند که نقصی در یک موضوع مربوط به کدام بخش از نظام است، از این رو تعمیم برای کل نظام می‌کنند و اهتمام داریم با حمایت‌های قضائی، از فرصت خدمتگزاری ایجاد شده به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری