کد خبر:8814
پ

درجه ۲۵‌‌ شهرداری کشور ارتقا یافت

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ درجه های جدید ۲۵ شهرداری از سوی وزیر کشور به استانداران خبر داد و گفت: طی سال ۱۴۰۲ تا کنون درجات جدید ۶۴ شهرداری تعیین و ابلاغ شده است. به گزارش افتخار میهن به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سید سجاد انوشه با […]

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ درجه های جدید ۲۵ شهرداری از سوی وزیر کشور به استانداران خبر داد و گفت: طی سال ۱۴۰۲ تا کنون درجات جدید ۶۴ شهرداری تعیین و ابلاغ شده است.

به گزارش افتخار میهن به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سید سجاد انوشه با اعلام این خبر گفت: به موجب این ابلاغیه‌ها،‌ درجه شهرداری داراب در استان فارس به ۹ و درجه شهرداری‌های بندرلنگه در استان هرمزگان و  فلاورجان در استان اصفهان به ۸ ارتقا یافت. 
وی ادامه داد: درجه شهرداری‌های آغاجاری در استان خوزستان، اردکان در استان فارس، داران در استان اصفهان، شاهدشهر در استان تهران و عباس آباد در استان مازندران به ۷ ارتقا یافت.     
انوشه افزود: درجه شهرداری‌های جعفریه در استان قم و سورشجان در استان چهارمحال و بختیاری به ۶ ارتقا یافت.             
وی اضافه کرد: همچنین درجه شهرداری‌های منظریه و نصرآباد در استان اصفهان، بابکان در استان مازندران، بزنجان در استان کرمان و کارزین در استان فارس به ۵ ارتقا یافت. 
انوشه ادامه داد: درجه شهرداری های انارک در استان اصفهان،‌ چوبر در استان گیلان، خاکعلی در استان قزوین، دستجرد در استان قم، گوجان در استان چهارمحال و بختیاری، مردهک در استان کرمان و مشکان در استان فارس به ۴ ارتقا یافت.   
وی افزود: درجه شهرداری‌های آبیز در استان خراسان جنوبی، کوهنجان در استان فارس، مهر در استان ایلام به ۳ ارتقا یافت.
انوشه همچنین توضیح داد:  مدارک ارسالی شهرداری‌ها برای ارتقای درجه  در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها در معاونت امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بررسی و موارد واجد شرایط پس از تایید از سوی وزیر محترم کشور به استانداران مربوطه ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: به موجب دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، شهرداری‌هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آنها گذشته، می توانند پیشنهاد ارتقای درجه خود را بعد از تأیید استانداری به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال نمایند.
شایان ذکر است ارتقای درجه شهرداری‌ها به استناد تبصره (۳) ماده (یک) آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب (۱۳۷۰/۴/۱) هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه بندی شهرداری‌ها که طی نامه شماره (۳۴۷۹ مورخ ۹۴/۱/۱۹) به تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت کشور رسیده، انجام می‌شود و شهرداری‌ها صرفا از طریق بارگذاری اطلاعات و مستندات موردنیاز در سامانه درجه بندی شهرداری‌ها، می‌توانند پیگیر موضوعات مرتبط با درجه بندی از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری