کد خبر:4113
پ

در اولین شنبه «امید و افتخار» انجام می‌شود؛ افتتاح بزرگترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری کشور در تهران

مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: پایانه متروی اکباتان به عنوان بزرگترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور روز بیست‌ونهم از مردادماه سال‌جاری با حضور شهردار تهران افتتاح خواهد شد. مسعود درستی اظهار کرد: در اولین شنبه از شنبه‌های «امید و افتخار» که به افتتاح پروژه‌های آماده بهره‌برداری اختصاص دارد، روز شنبه _بیست‌ونهم مردادماه ۱۴۰۱ بزرگترین […]

مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: پایانه متروی اکباتان به عنوان بزرگترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور روز بیست‌ونهم از مردادماه سال‌جاری با حضور شهردار تهران افتتاح خواهد شد.

مسعود درستی اظهار کرد: در اولین شنبه از شنبه‌های «امید و افتخار» که به افتتاح پروژه‌های آماده بهره‌برداری اختصاص دارد، روز شنبه _بیست‌ونهم مردادماه ۱۴۰۱ بزرگترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور، پس از گذشت ۱۴ سال از زمان شروع عملیات اجرایی آن افتتاح خواهد شد.

وی افزود: بهره‌برداری از پایانه متروی اکباتان، در امر دپو، نگهداری و تعمیر واگن‌های فعال در خط چهار و همچنین کاهش سرفاصله حرکتی قطارهای این خط مؤثر واقع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران با بیان اینکه در دوره کنونی مدیریت شهری مبلغی در حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شد تا کارهای باقی‌مانده پایانه اکباتان به سرانجام برسد، گفت: پایانه‌ها جزو زیرساخت‌های اصلی خطوط مترو محسوب می‌شود که کیفیت و بهره‌وری از شبکه راه‌آهن ریلی زیرزمینی را ارتقا می‌بخشند.

وی ادامه داد: برای بهره‌مندی بهینه از ناوگان حمل‌ونقل ریلی و ارائه سرویس‌های خدماتی و تعمیراتی به هنگام و روزآمد جهت حفظ و تداوم جریان حرکت قطارها در شبکه خطوط مترو، بهره‌گیری از پایانه‌های مستقل در هر یک از خطوط بهترین راهکار به حساب می‌آید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری