کد خبر:10595
پ

در راستای دیپلماسی شهری همسایه محور؛ یادداشت تفاهم‌ همکاری میان شهرداری شیراز و نجف منعقد شد

یادداشت تفاهم همکاری بین شهرداری کلان‌شهر شیراز و شهرداری نجف در حاشیه برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس منعقد شد. یادداشت تفاهم‌ همکاری بین شهرداری کلان‌شهر شیراز و شهرداری نجف در حاشیه برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس به میزبانی این کلان‌شهر منعقد شد.شهردار کلان‌شهر شیراز در این خصوص اظهار کرد: در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه […]

یادداشت تفاهم همکاری بین شهرداری کلان‌شهر شیراز و شهرداری نجف در حاشیه برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس منعقد شد.

یادداشت تفاهم‌ همکاری بین شهرداری کلان‌شهر شیراز و شهرداری نجف در حاشیه برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس به میزبانی این کلان‌شهر منعقد شد.
شهردار کلان‌شهر شیراز در این خصوص اظهار کرد: در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس که با حضور جمع زیادی از مسؤولین، مدیران و بخش‌های خصوصی و میهمانان کشورهای خارجی برگزار شد، پس از دیدار و مذاکرات صورت‌گرفته با شهردار نجف، تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری شیراز و شهرداری نجف منعقد شد.
محمدحسن اسدی درراستای موضوعات این یادداشت تفاهم، اظهار کرد: مفاد این تفاهم‌نامه متمرکز بر مجموعه اقدامات مشترکی برای بهره برداری بهینه از ظرفیت‌های دو شهر است.
بنا به گفته این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز، ظرفیت‌های این کلان‌شهر در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری همچون خدمات شهری، سیما، منظر و فضای سبز، مدیریت پسماند و سایر امورات فنی و عمرانی بوده که می‌تواند دانش فنی و امکانات مدیریت شهری این کلان‌شهر را در اختیار شهرداری شهر مقدس نجف قرار بدهد.
وی اظهار امیدواری کرد: این تفاهم‌نامه، فصل مشترک و یک ارتباط برای این دو شهر مذهبی و دینی باشد و خیر و برکات برای مردم به همراه داشته باشد.

شهردار نجف اشرف نیز در این خصوص از حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس به میزبانی کلان‌شهر شیراز ابراز خرسندی و بیان کرد: این حضور منجر به انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان شهرداری شیراز و نجف در حوزه‌های مختلف شد.
عدی عبدالصاحب طویر الخالدی در تشریح این حوزه‌ها افزود: این یادداشت تفاهم‌ در قالب توسعه موضوعات حمل‌ونقل و ترافیک، زیبا سازی شهری و موضوع مورد تأکید حوزه پسماند و بازیافت امضا شد.
وی اظهار امیدواری کرد: این تفاهم‌نامه منجر به توسعه ارتباطات مشترک بیشتر میان مردم شهر شیراز و نجف باشد و با این ارتباطی که شکل گرفته است بتوانیم در حوزه‌های بیشتر با یکدیگر مشارکت و تعامل داشته باشیم.
شهردار نجف همچنین از استقبال گرم مدیریت شهری و مردم بسیار دوست داشتنی شیراز قدردانی کرد و بر حفظ و گسترش این ارتباط دوستانه تأکید کرد.

همچنین شهردار نجف اشرف در زمان حضور در شیراز ، از محل پردازش و دفع مهندسی و بهداشتی پسماند شهرداری بازدید کرد

عدی عبدالصاحب طویر الخالدی با اشاره به اینکه برنامه‌های مدیریتی و شیوه بهداشتی و مهندسی دفع و پردازش پسماند در شهر شیراز با سایر شهرها بسیار متفاوت، سیستماتیک و اصولی است، عنوان کرد: شیوه مدیریت پسماند در کلان‌شهر شیراز کامل و برنامه محور است.

شایان ذکر است یکی از برنامه‌های مهم مدیریت شهری شیراز در حوزه دیپلماسی شهری، علاوه بر حفظ و تقویت شبکه روابط خارجی موجود، تمرکز بر ایجاد و گسترش تعاملات با کلانشهرها و شهرهای کشورهای همسایه به ویژه کشورهای اسلامی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری