کد خبر:9343
پ

دستورالعمل ترافیکی فضای سبز شهر قم تدوین شد

مدیرکل مطالعات و برنامه‌ریزی حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از تدوین دستورالعمل ترافیکی فضای سبز برای نخستین بار در شهر قم خبر داد. حامد خسروی با اشاره به طراحی فضای سبز شهری مطابق با دستورالعمل‌های ملی اظهار کرد: نخستین بار بود در خصوص طراحی فضای سبز شهری یک دستورالعمل ترافیکی تدوین شد. وی افزود: در […]

مدیرکل مطالعات و برنامه‌ریزی حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از تدوین دستورالعمل ترافیکی فضای سبز برای نخستین بار در شهر قم خبر داد.

حامد خسروی با اشاره به طراحی فضای سبز شهری مطابق با دستورالعمل‌های ملی اظهار کرد: نخستین بار بود در خصوص طراحی فضای سبز شهری یک دستورالعمل ترافیکی تدوین شد.

وی افزود: در طراحی این دستورالعمل که در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم انجام شد، الگوهایی که در دنیا انجام شده بود مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل مطالعات و برنامه‌ریزی حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: همچنین برای تدوین این دستورالعمل مطالب پراکنده‌ای که در آئین‌نامه‌های داخلی نیز وجود داشت هم مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این دستورالعمل تدوین شده و در شورای تصویب طرح‌های شهرداری قم مورد تأیید قرار گرفته است، ابراز کرد: کاشت جدید در فضای سبز شهر بر اساس این دستورالعمل انجام و کاشت‌های موجود هم بر این اساس هرس می‌شود.

خسروی با اشاره به اینکه فضای سبز شهری می‌تواند موجب بروز تصادفات یا مزاحم تردد پیاده در شهر باشد گفت: در مورد بروز تصادفات ناشی از کاهش دید در معابر مبنای تدوین دستورالعمل نظرات پلیس راهور بود که توسط کارشناسان مناطق نیز بررسی شد.

وی ادامه داد: بر مبنای این دستورالعمل کاشت درخت مثمر نباید در رفوژ وسط بلوارها اتفاق بیفتد چرا که می‌تواند موجب تصادفات شهری شود.

مدیرکل مطالعات و برنامه‌ریزی حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: در برخی نقاط شهر قم کاشت درختان مثمر در معابری که امکان ایجاد خطر دارند در گذشته اتفاق افتاده و قطع این درختان تبعات اجتماعی و زیست‌محیطی دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری