کد خبر:8466
پ

دستیار و مشاور شهردار گیومری ارمنستان: اعلام آمادگی گیومری ارمنستان برای معرفی فرهنگ و تاریخ ایران

دستیار و مشاور شهردار گیومری ارمنستان با اشاره به اینکه در مرکز فناوری گیومری محلی برای معرفی کشورها وجود دارد، آمادگی گیومری ارمنستان برای معرفی فرهنگ و تاریخ ایران را در این محل اعلام کرد. آرام شابویان ظهر امروز در نشست مشترک مدیران شهرداری، شورای اسلامی شهر و پارک علم و فناوری استان یزد با هیئت […]

دستیار و مشاور شهردار گیومری ارمنستان با اشاره به اینکه در مرکز فناوری گیومری محلی برای معرفی کشورها وجود دارد، آمادگی گیومری ارمنستان برای معرفی فرهنگ و تاریخ ایران را در این محل اعلام کرد.

آرام شابویان ظهر امروز در نشست مشترک مدیران شهرداری، شورای اسلامی شهر و پارک علم و فناوری استان یزد با هیئت اعزامی شهرهای یاسبرین مجارستان و گیومری ارمنستان با بیان اینکه گیومری ارمنستان ظرفیت زیادی در حوزه فناوری و دانش بنیان دارد، اظهار کرد: گیومری ارمنستان یکی از شهرهایی است که در حوزه پارک حوزه علم و فناوری فعالیت داشته است.

دستیار و مشاور شهردار گیومری ارمنستان تصریح کرد: اتصال معماری و فرهنگ گذشته به آینده بسیار زیبا و جذاب است که در این پارک به درستی رعایت شده است.

وی با بیان اینکه تکنولوژی یزد در حوزه رنگ‌های آب‌پایه قابل استفاده در جداول خیابان‌ها و بلوار‌ها برای ارمنستان قابل توجه و جالب است، گفت: درخواست داریم که نمونه‌ای از این رنگ‌ها به ما داده شود تا بتوانیم به ارمنستان برده و در صورت امکان تعامل با شهرداری یزد در ارتباط با انتقال آن به شهرمان را ایجاد کنیم.

شابویان به فعالیت مرکز تکنولوژی گیومری که شبیه پارک‌های علم و فناوری ایران است اشاره کرد و گفت: در این مرکز محلی در نظر گرفته شده که به کشورهای دیگر اختصاص داده می‌شود تا اطلاعاتی در ارتباط با فرهنگ، تکنولوژی، تاریخ و موارد مختلف دیگر را در این مکان به اشتراک بگذارند و به نوعی کشور خود را معرفی کنند.

دستیار و مشاور شهردار گیومری ارمنستان خاطرنشان کرد: این امکان وجود دارد که با رایزنی‌هایی که انجام می‌دهیم زمینه حضور شرکت‌های دانش بنیان گیومری در یزد و یزد در گیومری را فراهم کنیم.​​​​​​​

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری