کد خبر:11097
پ

دوره آموزش راهنمای گردشگری در کاشان آغاز شد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان از برگزاری دوره آموزش راهنمای گردشگری در کاشان خبر داد. محمد علی فرجی اظهار کرد: با توجه به توسعه صنعت گردشگری در کاشان و افزایش نیاز به افراد حرفه‌ای در حوزه راهنمای تور و گردشگری، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با مشارکت شهرداری منطقه یک کاشان «ویژه […]

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان از برگزاری دوره آموزش راهنمای گردشگری در کاشان خبر داد.

محمد علی فرجی اظهار کرد: با توجه به توسعه صنعت گردشگری در کاشان و افزایش نیاز به افراد حرفه‌ای در حوزه راهنمای تور و گردشگری، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با مشارکت شهرداری منطقه یک کاشان «ویژه تاریخی فرهنگی» دوره آموزش راهنمای گردشگری برگزار شد.

وی افزود: شهرداری کاشان در آستانه فرارسیدن سال جدید و نوروز باستانی اقدام به برگزاری دوره آموزش راهنمایان گردشگری ویژه افراد علاقه‌مند به شناخت ارزش‌های فرهنگی و تاریخی کاشان و تکنیک‌های راهنمای گردشگری کرد تا افرادی که تمایل دارند به عنوان راهنمای گردشگری فنون و مهارت‌های لازم را در این حوزه فرا گیرند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با اعلام این خبر گفت: سازمان، با برگزاری دوره آموزش راهنمای گردشگری که به صورت تئوری و میدانی، رایگان و طی ۳۸ ساعت آموزشی در فرهنگ‌سرای علامه فیض کاشانی و در خانه‌های تاریخی طباطبایی و عباسیان و حمام سلطان امیر احمد از ابنیه تاریخی تحت نظارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان اجرا می‌شود.

فرجی تصریح کرد: این دوره به فراگیران و علاقه‌مندان به کار در زمینه راهنمای تور کمک می‌کند تا با شرکت در این کلاس‌ها و با گذراندن موفقیت‌آمیز و در نهایت مصاحبه، ضمن دانش افزایی و ارتقا سطح آگاهی از میراث گذشتگان و پیشینه تاریخ و تمدن منطقه تاریخی فرهنگی کاشان، مدرک این دوره را دریافت کنند.

وی گفت: دانش آموختگان این دوره می‌توانند در ایام نوروز و فصل گل و گلاب با توجه به شرایط و ضوابط موجود در بناهای تاریخی تحت نظارت سازمان فرهنگی فعالیت داشته باشند.

فرجی با اشاره به اینکه این دوره آموزشی با همکاری یکی از شرکتهای آموزشی تشکیل شده است، بیان کرد: این دوره آموزشی با حضور نزدیک به یکصد نفر علاقه‌مند مرد و زن با سرفصل‌های شناخت تاریخ و بناهای تاریخی کاشان، کاشان شناسی و شناخت محورهای بافت تاریخی این شهر، معماری سنتی و آشنایی با تاریخچه مرمت بناهای تاریخی خطه نخستین‌ها، شناخت صنایع دستی این منطقه، اخلاق حرفه‌ای، آداب و معاشرت، فن بیان و سخنوری راهنمایان محلی، برنامه‌ریزی بسته سفر و همچنین آشنایی با انواع تأسیسات گردشگری با حضور اساتید شاخص از جمله سعید انصاری، مهدی هوشمندی‌نژاد، سیداکبر حلی، محمد بینوا، امیر سحابی، آزاده خراسانی و مناسادات سیدهاشمی برای افزایش مهارت فراگیران تشکیل شده است.

شبنم شیرازی میگون ۱۴۰۲/۱۱/۹

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری